Gmina Dębno będzie miała strefę przemysłową?

145 0

Czy na terenie Gminy Dębno powstanie Strefa Aktywności Gospodarczej? Do tego dążą władze tamtejszej gminy. Wójt Gminy Dębno zainicjował projekt utworzenia na terenie Woli Dębińskiej wspomnianej strefy.

Strefa w Woli Dębińskiej powstanie docelowo na północ od drogi krajowej nr 94. Będzie się rozciągać od potoku Niedźwiedź w kierunku drogi powiatowej, łączącej Wolę Dębińską ze Sterkowcem – czytamy na stronie internetowej Gminy Dębno. Według dębińskiego samorządu utworzenie strefy zwiększy atrakcyjność inwestycyjną gminy, a w konsekwencji rozwój przedsiębiorczości i stworzenie nowych miejsc pracy.

Strefa jednak nie powstanie bez współpracy Gminy z właścicielami działek położonych w jej zasięgu. Dlatego Gmina Dębno zorganizowała spotkanie informacyjne z mieszkańcami. Był to jeden z pierwszych etapów realizacji tego przedsięwzięcia. Osoby, które zostały poinformowane o konieczności wypełnienia ankiety informacyjnej, proszone są o dostarczenie jej do Urzędu Gminy – informuje urząd Gminy na swojej stronie internetowej.

Przypomnijmy, że Strefa Aktywności Gospodarczej to wydzielony i przygotowany do inwestycji obszar, wyposażony w niezbędną do funkcjonowania infrastrukturę oraz układ komunikacyjny, który wychodzić będzie naprzeciw zapotrzebowaniom potencjalnych inwestorów.

____

na zdjęciu widać tereny na których miałaby powstać Strefa Aktywności Gospodarczej. fot.: Google.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *