Reklama

Powiat: Andrzej Potępa zaprezentował swój komitet (zdjęcia)

Podczas wczorajszej konwencji wyborczej w Brzesku starosta Andrzej Potępa podsumował minioną kadencje w powiecie, oraz przedstawił kandydatów swojego komitetu w nadchodzących wyborach samorządowych.

Jak mówi starosta, do tego komitetu zaprosił osoby znane i szanowane. Wszystkim, którzy w tym komitecie startują powtarzam „w tym komitecie staraj się być przede wszystkim samorządowcem, a swoje poglądy polityczne odłóż na bok”. Dla mieszkańców najważniejsze są szkoły, drogi czy szpital a nie poglądy polityczne – mówił w rozmowie z naszą redakcją.

Wczorajsza konwencja była również okazją do posumowania 20 lat istnienia powiatu brzeskiego.  Powiat 20 lat temu przejął najbardziej zaniedbaną infrastrukturę krajową. Drogi z dziurami, brak chodników, szpital był niewyobrażalnie zadłużony z przerostem zatrudnienia, szkoła  była w zniszczonym pałacu Goetza, nie było żadnej hali sportowej, ani jednej instytucji dla osób niepełnosprawnych – dopiero stworzyliśmy Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy, Zakład Aktywności Zawodowej, hospicjum, zakład opiekuńczo-leczniczy. To jest ogromna przepaść w stosunku do tego co było. Szpital przeszedł konkretną restrukturyzacje – świadczy więcej usług medycznych, zmienił się sprzęt i otoczenie. Nigdy powiat nie wspomagał stowarzyszeń, teraz dajemy na to 200 tysięcy złotych rocznie. Porównanie jest takie, że to jest nowa rzeczywistość. Z dzisiejszej perspektywy to jest zupełnie inny poziom życia. Radnym wszystkich kadencji należą się wyrazy szacunku, bo powiat wykorzystał swoją szansę – podkreśla starosta. 

Lista kandydatów KWW Powiat Brzeski

Okręg nr 1 (Gmina Brzesko)

1. Brzyk Kazimierz
2. Podobiński Maciej
3. Cabała Maria
4. Musiał Jan
5. Stec Krzysztof
6. Pytka Katarzyna
7. Wawryka Mateusz
8. Opioła Małgorzata
9. Bochenek Marek
10. Glonek Kazimiera

Okręg nr 2 (Gmina Dębno)

1.Potępa Andrzej
2. Frankowski Jacek
3. Powroźnik Magdalena
4. Pałucki Kazimierz
5. Kulig Marta
6. Turlej Elżbieta

Okręg nr 3 (Gminy Szczurowa i Borzęcin)

1. Gładysz Robert
2. Pęcak Dariusz
3. Piotrowska Grażyna
4. Mikuś Piotr
5. Głąb Marta
6. Dębińska Aleksandra

Okręg nr 4 (Gminy Czchów, Iwkowa i Gnojnik)

1. Mrozowski Grzegorz
2. Płachta Tadeusz
3. Ruszaj Zbigniew
4. Sowa Teresa
5. Biernat Rafał
6. Jagielska Bogumiła
7. Wiewióra Bożena