Reklama

Marian Zalewski: Emerytura czasem dla rodziny

Po 34 latach pracy na stanowisku włodarza gminy Szczurowa, Marian Zalewski przestał być wójtem tej gminy. Po wyborach sam przyznaje, że zakładał scenariusz przegrania batalii o stanowisko wójta już w pierwszej turze – duża część mieszkańców nie miała tak zwanego „interesu głosowania”, prawdopodobnie sądząc, że i tak będę wybrany. 

W rozmowie z Gazetą Krakowską Marian Zalewski stwierdził, że w gminie Szczurowa nastała sytuacja, gdzie prawie gdy prawie wszystkie najpilniejsze potrzeby mieszkańców zostały załatwione. Na przykład asfaltowa droga gminna jest do każdego domu, a gmina należy do grona najlepiej rozwijających się gmin w Małopolsce, duża część mieszkańców nie miała tak zwanego „interesu głosowania”, prawdopodobnie sądząc, że i tak będę wybrany – powiedział były wójt Szczurowej w wywiadzie dla Gazety Krakowskiej.

Były wójt już wie, że na emeryturze zajmie się wieloma sprawami, zainteresowaniami i rodziną, na co nie miał czasu nawet w weekendy. W rozmowie z Gazetą Krakowską, nie określił, czy będzie jeszcze startował w kolejnych wyborach. Działalność społeczna to moja pasja od najmłodszych lat i tym nadal będę się zajmował – Podkreślił Zalewski.