Reklama

Zbigniew Moskal, nowy wójt gminy Szczurowa: W każdej pracy początki są trudne

Dokonał czegoś, co wydawało się niemożliwe – pokonał w ostatnich wyborach samorządowych rządzącego od 34 lat gminą Szczurowa Mariana Zalewskiego. Co ma w planach nowy wójt Zbigniew Moskal?

Jak przyznał w rozmowie z portalem bochnia.naszemiasto.pl, w każdej pracy początki są trudne. Jako wójt bardzo wiele czasu poświęcam na spotkania, zebrania, narady oraz podpisywanie dokumentów. Zawsze jednak staram się znaleźć czas na spotkania z ludźmi, ponieważ uważam, że tylko bezpośredni kontakt pozwoli poznać sytuację mieszkańców oraz pomagać w rozwiązywaniu problemów – mówi Zbigniew Moskal.

Nowy wójt nie chce zdradzić w jakim stanie przejął gminę po rządach Mariana Zalewskiego. W celu uzyskania zgodnych ze stanem faktycznym informacji na temat sytuacji finansowej gminy zleciłem przeprowadzenie audytu w Urzędzie Gminy i jednostkach podległych. Wyniki oceny znajdą zastosowanie w procesie optymalizowania procesu skutecznego i efektywnego zarządzania finansami i majątkiem gminy – poinformował wójt w rozmowie z portalem bochnia.naszemiasto.pl

O tym jakie wójt ma zamierzenia na ten rok, oraz czy jako wójt będzie miał czas na kontynuowanie np. biegania można przeczytać tutaj.