Reklama

Uszew: 15-latek zalał żywe zwierze wrzątkiem – zgłosiliśmy to na Policje!

Wczoraj, 31 marca, na społecznościowych forach pojawiła się informacja o młodym chłopaku, który miał „pokazowo”… zalewać żywą mysz wrzątkiem. Nasza redakcja dotarła do tego drastycznego nagrania, ustaliła podejrzanego i zgłosiła sprawę na Policję. Jest podejrzenie, że to nie pierwszy taki przypadek w jego wykonaniu. 

Na filmie, który jest zapisem wideo-czatu, widać jak uczeń podstawówki zalewa żywą mysz wrzątkiem. Na konwersacji widziało to przynajmniej trzy osoby, ktoś całe zajście nagrał, a zapis tego dotarł również do naszej redakcji.  W poniedziałek podejrzany został zatrzymany (według naszych informacji doszło do tego w na terenie szkoły do której uczęszczał) i wraz z opiekunem został przewieziony na komendę Policji w Brzesku. Policjanci prowadzą postępowanie w kierunku art. 35 ust.2 Ustawy o ochronie zwierząt (Odpowiedzialność karna za zabijanie, uśmiercanie lub dokonywanie uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów ustawy albo znęcanie się nad zwierzęciem). Przesłuchujemy świadków i ustalamy okoliczności tej sprawy. W chwili obecnej wykonywane są czynności procesowe z 14-letnim mieszkańcem powiatu brzeskiego. O jego losie zadecyduje Sąd Rodzinny – informuje st. asp. Ewelina Buda z brzeskiej Policji

Nastolatek (rocznik 2004!) grywał epizootyczne role w serialach popularnych wśród jego rówieśników. Kariery filmowej nie zrobi – został usunięty z planu serialu, bazy agencji i telewizji.

Do sprawy będziemy wracać.