Reklama

Samorządy „dogadane” w sprawie sądeczanki!

Jak donosi portal sadeczanin.info, samorządy gmin przez które miałaby przebiegać sądeczanka podpisały dokument, który opisuje, między innymi, wariant planowanej trasy zaakceptowany przez samorządy Brzeska, Gnojnika, Lipnicy Murowanej, Czchowa, Iwkowej, Łososiny, Chełmca i Nowego Sącza. Nowa trasa staje się coraz bardziej realna.

Jak opisuje wójt gminy Iwkowa Bogusław Kamiński, nowa trasa zacznie się od zjazdu z autostrady w Brzesku. Stamtąd droga pobiegnie między miejscowością Uszew a gminą Wiśnicz, dalej pomiędzy Gnojnikiem a gminą Lipnica Murowana. Potem ma być zbudowany tunel pod górę Bukowiec, następnie trasa poprowadzi pomiędzy gminami Iwkowa, Czchów i Lipnica Murowana. Wchodzi w obszar mniej zamieszkały pomiędzy Iwkową a Czchowem,  potem biegnie na Wytrzyszczkę – mówi wójt Iwkowej Bogusław Kamiński w rozmowie z portalem sadeczanin.info. Dalej trasa miała by przebiegać koło zamku w Tropsztynie, potem biegnie wzdłuż rzeki Łososina, dalej skręca w lewo, prowadzi tunelem pod Justem, wzdłuż brzegu Jeziora Rożnowskiego, mostem na Dunajcu w Kurowie,  wzdłuż rzeki, aż do kolejnego,  mostu na Dunajcu, który trzeba będzie wybudować na wysokości kamieniołomu, do gminy Chełmiec.

Kiedy rozpocznie się realizacja trasy? Zdaniem drogowców z GDDKIA możliwe jest wbicie pierwszej łopaty w 2025 roku. Rząd na budowę nowej drogi do Brzeska zarezerwował niespełna półtora miliarda złotych.

Więcej na stronie sadeczanin.info tutaj.