Reklama

„Trasy rowerowe Pogórza” – powstają nowe ścieżki rowerowe

Ponad 14 milionów złotych będą kosztowały budowane i remontowane trasy rowerowe w powiatach brzeskim, dąbrowskim i tarnowskim. 

Jak podkreśla Andrzej Potępa, starosta brzeski a zarazem wiceprezes Tarnowskiej Organizacji Turystycznej, projekt jest pomyślany tak, żeby ścieżki nie omijały żadnych miejsc o wartościach historycznych czy kulturowych, ale też tych potrzebnych do odpoczynku.

Powiat brzeski otrzymał ponad pół miliona złotych na stworzenie miejsca obsługi rowerzystów, siłowni zewnętrznej oraz parkingu przy schronisku młodzieżowym, które jest miejscem noclegowym, dla turystów, którzy pojawią się na tych ścieżkach.

– dodaje starosta w rozmowie z radiem RDN Małopolska.

Tylko w gminie Brzesko powstanie  około 30 kilometrów tras rowerowych.

Chcemy poprzez realizację tych ścieżek pokazać najbardziej ciekawe, interesujące miejsca, które są na terenie gminy Brzesko, a zatem wspaniały kościół św. Stanisława w Szczepanowie. Jadowniki, gdzie mamy kościół św Anny na wzgórzu, Chcemy również pokazać samo miasto Brzesko.

– informuje wiceburmistrz Grzegorz Brach.

Oprócz wspomnianych prac przy ścieżkach rowerowych planuje się stworzenie nowoczesnego portalu internetowego, uruchomienie specjalnych kanałów w mediach społecznościowych, wprowadzenie aplikacji mobilnych dla cyklistów i wydanie map rowerowych.