Reklama

W Porąbce Uszewskiej książki zagościły na placu zabaw

W Porąbce Uszewskiej, 10 kwietnia 2019 r., na placu zabaw została otwarta pierwsza w Gminie Dębno Plenerowa Biblioteka, która umożliwi udział mieszkańcom w ogólnoświatowej akcji znanej pod nazwą bookcrossing. Jest to niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa, która zyskuje coraz większą popularność. Książki pozostawiane są w specjalnie przygotowanych miejscach, w których czytelnik może je znaleźć, zabrać ze sobą do domu, a po przeczytaniu znów przekazać dalej, pozostawiając w tym samym lub podobnym miejscu.

Inicjatorami powstania Plenerowej Biblioteki w Porąbce Uszewskiej byli: Danuta Łazarz Zastępca dyrektora DCK ds. bibliotek, Elżbieta Rzepa sołtys Porąbki Uszewskiej oraz Rada Sołecka. Na otwarciu obecni byli Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, przedstawiciele Gminnych Bibliotek, a także przedszkolaki z Porąbki Uszewskiej.

– Bookcrossing, to  ciekawy sposób na to, aby dzielić się literaturą, budować więź między czytelnikami,  to także skuteczny sposób integracji, ale również dobra zabawa, bo nigdy nie wiadomo, jakie książki będą na nas czekać w Plenerowej Bibliotece– mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, dodając – Mamy również nadzieję, że miejsca takie, jak to w Porąbce Uszewskiej wpłyną na wzrost czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

___

gminadebno.pl