Reklama

Brzescy fotografowie z pięcioma nagrodami Grand Press Photo!

Piotr Tracz i Marta Rybicka zdobyli łącznie pięć nagród w w prestiżowym konkursie Grand Press Photo. Zdjęcia brzeskich fotografów zajęły zdjęcia na podium w kategoriach: życie codzienne, kultura i rozrywka, ludzie, środowisko.

Piotr Tracz to urodzony w 1981 roku fotoreporter i dokumentalista. Laureat wielu konkursów fotograficznych. W latach 2015-2018 fotograf premierów RP. W zeszłym roku porzucił fotografowanie polityki, obecnie realizuje długoterminowe projekty fotograficzne (biografia z piotrtracz.com). Brzeski fotoreporter został nagrodzony I miejscem w kategorii życie codzienne. II miejscem w kategorii ludzie oraz III miejscem w kategorii środowisko.

Marta Rybicka, która pochodzi z Brzeska, ale na co dzień mieszka w Warszawie, zdobyła dwie nagrody. Fotografka zajęła III miejsce w kategorii życie codzienne, oraz pierwsze miejsce w kategorii kultura i rozrywka.

 

Do konkursu zostało nadesłanych 4,5 tysiąca zdjęć, z których do finału jury zakwalifikowało 58 pojedynczych zdjęć, 11 reportaży i cztery projekty dokumentalne. Jury konkursy tworzyli światowej klasy fotoreporterzy.

Spośród 4,5 tys. zdjęć nadesłanych na konkurs jury zakwalifikowało do finału 58 zdjęć pojedynczych, 11 reportaży i cztery projekty dokumentalne. Laureatów poznaliśmy na gali finałowej Grand Press Photo 2019, która odbyła się 16 maja w Warszawie w Reducie Banku Polskiego.

 

Galeria nagrodzonych zdjęć dostępna jest tutaj.