Reklama

Brzeska reprezentacja w sejmie

1 czerwca odbyły się obrady XXV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Wzięły udział w nich Sara Pietrusińska i Weronika Podleś – uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku. Temat przewodni obrad brzmiał „Posłowie na Sejm II Rzeczpospolitej. Ich działalność w okresie II wojny światowej i okupacji.”

-Jestem niezmiernie zadowolona, że miałam okazje być jedną z posłanek sejmowych. Spełniłam swoje wielkie marzenie, które przerodziło się w bardzo ważną lekcję życia. To była niesamowita przygoda, a przeżycia z sejmowego gmachu będę długo wspominać. Razem z Weroniką włożyłyśmy dużo pracy w to, aby na ten jeden dzień stać się posłankami. Projekt, który realizowałyśmy miał na celu przypomnienie posła Antoniego Goetza Okocimskiego – mówi Sara Pietrusińska.

Pierwszego dnia Sara i Weronika zwiedzały Warszawę, po której młodych posłów oprowadzali przewodnicy z Instytutu Pamięci Narodowej. Zobaczyły starówkę, śródmieście, Pałac Prezydencki, symbol stolicy – warszawską Syrenkę, pomniki Młodego Powstańca i wiele innych, najbardziej znanych obiektów stolicy.

___

brzesko.pl