Reklama

Gmina Borzęcin z promesą na drogi dojazdowe do pól

W środę, 5 czerwca br. gościnne mury Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie były miejscem obrad Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski. W trakcie forum wręczono promesy na remont i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych, w tym dla gminy Borzęcin, która otrzymała najwyższe możliwe dofinansowanie w wysokości 150 tysięcy złotych.

Promesę z rąk Wicemarszałków Województwa Małopolskiego: Łukasza Smółki i Tomasza Urynowicza oraz Radnego Wojewódzkiego Stanisława Bukowca odebrał wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak.

W ramach planowanych prac, wykonana zostanie przebudowa następujących dróg dojazdowych do gruntów rolnych: drogi dojazdowej do pól w miejscowości Bielcza zlokalizowanej na dz. nr 967 – 300 metrów, drogi dojazdowej do pól „Szczurowska” w miejscowości Borzęcin Dolny – 200 metrów, drogi dojazdowej do pól „Stucze”, etap II w miejscowości Borzęcin – 200 metrów, drogi dojazdowej do pól „Borowa” w miejscowości Borzęcin – 300 metrów, drogi dojazdowej do pól „Zastodola” w miejscowości Łęki – 200 metrów oraz drogi dojazdowej do pól „Przedewsie” w miejscowości Przyborów – 200 metrów.

Łączna wartość nakładów na realizację przedmiotowych zadań zamyka się wg. kosztorysu inwestorskiego kwotą 221 tysięcy 228 złotych. Prace budowlane ruszą po rozstrzygnięciu procedury przetargowej i podpisaniu umowy z wykonawcą.

W trakcie odbywającego się w Krakowie Forum, oprócz uroczystego wręczenia promes omówiono również podstawy i założenia programu ekoMałopolska oraz nowoczesne metody edukacji ekologicznej…

___

borzecin.pl