Reklama

Budowa domu? Z keramzytu pod klucz

Budowa domu nie musi być procesem długotrwałym i stresującym. Obecnie na rynku istnieje wiele nowoczesnych technologii, które znacznie ułatwiają i – co najważniejsze – przyspieszają realizację inwestycji. Jedną z nich jest technologia prefabrykowana (lub modułowa), stosowana od dziesięcioleci w krajach skandynawskich i Europy Zachodniej.

Budowa domów z prefabrykowanych ścian keramzytowych (domy z keramzytu) to nie żaden eksperyment, ale solidna, nowoczesna, a przy tym już sprawdzona technologia, gwarantująca szybką i sprawną realizację.

Sprawdzoną marką, która z powodzeniem od kilkunastu lat stawia domy z keramzytu jest ABAKON Kraków.

Domy prefabrykowane składają się z wielu elementów wyprodukowanych w fabryce, których łączenie następuje już na placu budowy. To technologia gwarantująca szybką realizację inwestycji, ponieważ postawienie ścian na płycie fundamentowej trwa zwykle 2 – 3 dni, a całościowe wykonanie budynku przebiegnie w ciągu kilku miesięcy. Inwestycja może potrwać jeszcze krócej, jeśli zdecydujemy się na gotowy projekt domu, który uwzględnia technologię prefabrykowaną. Do gotowych elementów domu prefabrykowanego należą: ściany, stropy, więźba dachowa i wszystkie elementy konstrukcyjne.

Czym jest keramzyt?

To rodzaj kruszywa, które wypalane jest z glin i iłów pęczniejących. Gotowe ściany z keramzytu posiadają bardzo wysoki poziom izolacji cieplnej. Keramzyt świetnie utrzymuje energię grzewczą i zapobiega wychładzaniu pomieszczeń. Materiał ten zapewnia także doskonałą izolację akustyczną. Technologia keramzytowa zapewnia ponadto odporność na wilgoć, grzyby czy pleśń a także na procesy gnilne. Grubość ścian zewnętrznych wykonanych w tej technologii wynosi 15 cm, natomiast ścian wewnętrznych – 10 cm.

Keramzyt ponadto cechuje wysoka trwałość i żywotność, określana na minimum 200–300 lat.

Dzień otwarty

Idealną okazją do poznania systemu i poznania oferty jest Dzień Otwarty, który już pod koniec czerwca odbędzie się w Brzegach koło Krakowa. To właśnie tam obecnie realizowany jest projekt domu ABAKON z Ogrodem Zimowym.

Podczas dnia otwartego będzie można zobaczyć dom wybudowany w technologii keramzytowej zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz, uzyskać informacje na temat technologii i etapów budowy takiego domu, porozmawiać z ekspertami, którzy postarają się odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Na budowie specjaliści ABAKON będą do dyspozycji w sobotę 29 czerwca 2019 w godzinach od 9:00 do 15:00. Budowa znajduje się w miejscowości Brzegi. Lokalizacja dokładna będzie wysyłana do zainteresowanych mailem oraz smsem.

Zapisz się na Dzień Otwarty, by poznać sprawdzoną i tanią metodę stawiania bezpiecznych i trwałych domów: Strona internetowa ZAPISZ SIĘ

Tekst sponsorowany