Reklama

Jasień: samochód płonął na drodze

W poniedziałek, 15 lipca, na drodze gminnej w Jasieniu w całej objętości palił się samochód. Na szczęście nic nikomu się nie stało – Dwie osoby poruszające się pojazdem pozostają w bezpiecznej odległości od pożaru.

Przed przybyciem JOP część przewożonego sprzętu została wyniesiona przez użytkownika pojazdu i podjęto próbę ugaszenia pożaru przez świadków zdarzenia.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przy użyciu świateł błyskowych w pojazdach pożarniczych oraz słupków ostrzegawczych. Jednocześnie rozwinięto jedną linię gaśniczą zakończoną prądownicą pianową i przeprowadzono natarcie na palący się obiekt. Przy użyciu siekierołomu „Hooligan” otwarto maskę pojazdu. W czasie działań gaśniczych ruch na drodze gminnej został całkowicie wstrzymany.

Po ugaszeniu pożaru wyniesiono pozostały sprzęt przewożony w pojeździe i sprawdzono pojazd przy użyciu kamery termowizyjnej. Z jezdni spłukano pianę gaśniczą i usunięto z niej wtopione elementy tapicerki pojazdu i zbite szyby. Samochód został odholowany na autolawecie wezwanej przez użytkownika pojazdu, ruch na jezdni udrożniono.

mł. kpt. Szymon Płaneta