Reklama

Wybory 2019. Konferencja w Brzesku. Beata Szydło poparła kandydaturę Józefy Szczurek-Żelazko

Józefa Szczurek-Żelazko to posłanka bardzo skuteczna, pracowita. Możecie być państwo spokojni, jeżeli będzie was  nadal reprezentować w parlamencie, bo wasze sprawy znajda się w dobrych rękach. Przed nami wybory, które nie będą łatwe, ale też szansa, aby w najbliższych latach zrealizować bardzo dużo projektów – zapewniała Beata Szydło była premier, a obecnie poseł do Parlamentu Europejskiego podczas konferencji prasowej, która odbyła się w biurze Poselskim Józefy Szczurek-Żelazko w Brzesku. 

Podczas spotkania  mówiono o  projektach realizowanych przez rząd PiS, a także planach i zamierzeniach na kolejne lata. W spotkaniu brał udział także Edward Czesak europoseł poprzedniej kadencji Parlamentu Europejskiego.

W realizacji ich – podkreślała Beata Szydło – ogromną role odegrają posłowie. – Zależy nam, aby Małopolska była jak najliczniej reprezentowana, aby Ziemia Tarnowska miała mocną reprezentację i aby Brzesko miało przez kolejną kadencję, reprezentantkę, która będzie zabiegała o te sprawy, które są dla mieszkańców najważniejsze – przekonywała Beata Szydło. 

Europosłanka zwróciła uwagę, że w mijającej kadencji udało się bardzo dużo zrobić dla Brzeska. Wspomniała o inwestycjach drogowych, między innymi obwodnicy Brzeska, która będzie jednym z etapów „Sądeczanki”, o budowie Komendy Policji która zostanie sfinansowana z budżetu państwa, a także programach socjalnych dzięki, którym co miesiąc mieszkańcy otrzymują konkretne finansowe wsparcie, jak choćby 500+, wyprawka+,  Senior +, czy Maluch +. Trzeba wspomnieć też o świadczeniu emerytalnym dla kobiet, które urodziły czworo i więcej dzieci i nigdy nie pracowały zawodowo. To dla nich jest realizowany projekt-  emerytura matczyna, dzięki któremu mają wsparcie finansowe.  

-Te pieniądze podnoszą standard życia mieszkańców Brzeska. Te środki, które pozyskujemy w ramach uszczelniania systemu podatkowego, czy dzięki temu, że gospodarka szybciej rozwija się, przekładają się na kolejne projekty i programy, które wykorzystywane są także przez lokalne samorządy. To, że tu są, to zasługa takich posłów, jak Józefa Szczurek-Żelazko, która zabiega, by inwestycje były realizowane w Brzesku – przekonywała europosłanka. 

O realizowanych projektach w Brzesku mówiła z kolei Józefa Szczurek-Żelazko.  

-Było ich sporo począwszy od zachodniej obwodnicy Brzeska. Projekt tej drogi jest obecnie skierowany do realizacji. Będzie też połączenie tej drogi ze szpitalem. W Brzesku dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa został odremontowany Ratusz. Między innymi gminy Dębno, Gnojnik pozyskały sporo środków na infrastrukturę sportową, na likwidacje usuwisk– mówiła Józefa Szczurek-Żelazko. Ale także inne gminy uzyskują takie wsparcie z budżetu państwa m.in.: na drogi lokalne. 

Zwróciła uwagę, że nastąpiła poprawa jeśli chodzi o opiekę zdrowotną nad uczniami. Konkretne zmiany będą widoczne już po 1 września tego roku. Chodzi o dostęp do świadczeń stomatologicznych, zwiększeniu ulegną też nakłady na profilaktykę i promocję zdrowia. 

-Pomagamy też seniorom, już ponad 20 mln   bezpłatnych opakowań leków trafiło do osób starszych w ramach programu leki 75+. Obecnie refundowanych jest 2043 pozycje leków i stałe ten panel jest rozszerzany. Na refundacje tych leków rząd wydaje w tej chwili już ponad 700 mln zł. Finalizowany jest też projekt Ciąża+, który zakłada bezpłatne leki dla kobiet w ciąży. Już został wdrożony projekt zakładający bezpłatny pobyt rodzica lub opiekuna dziecka w szpitalu. Od lipca tego roku rodzice nie ponoszą żadnych kosztów związanych z pobytem przy dziecku w szpitalu – podkreślała Józefa Szczurek-Żelazko. Skracają się kolejki np. na operacje zaćmy czy wszczepienie endoprotezy . Te zabiegi nie są limitowane i od sprawności organizacyjnej podmiotów leczniczych zależy czy będą kolejki. Taka sama sytuacja jest w diagnostyce – nie limitujemy badań tomografii komputerowej czy rezonansu . Kolejki znacznie się skracają. Przeznaczamy więcej środków na ochronę zdrowia dzięki czemu również w poradniach specjalistycznych widać zmniejszenie kolejek.  

Zatrzymaliśmy emigracje zarobkową lekarzy czy pielęgniarek. Coraz więcej pielęgniarek i lekarzy mamy w systemie, ale ten proces wymaga czasu aby osiągnąć poziom optymalny. -Jeśli chodzi o projekty lokalne to chciałabym , aby więcej inicjatyw wychodziło od samorządowców. W budżecie są przecież zapewnione środki chociażby na Mieszkanie+, żłobki, kluby seniora, czy drogi lokalne, to wymaga jednak inicjatywy samorządu, który przygotuje odpowiednie projekty – zwróciła uwagę Józefa Szczurek-Żelazko. Ja jestem gotowa te projekty wspierać .