Reklama

Jarosław Gowin poparł w Borzęcinie Stanisława Bukowca

W poniedziałek przed siedzibą Urzędu Gminy w Borzęcinie miało miejsce spotkanie przedstawicieli mediów z wicepremierem Jarosławem Gowinem, wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego – Tomaszem Urynowiczem, wójtem – Januszem Kwaśniakiem oraz radnym sejmiku wojewódzkiego, Stanisławem Bukowcem. W jego trakcie została wsparta kandydatura tego ostatniego do Sejmu.

Spotkanie w Borzęcinie rozpoczął wójt gminy – Janusz Kwaśniak, który podziękował za dotychczasową współpracę wicemarszałkowi Województwa Małopolskiego – Tomaszowi Urynowiczowi oraz Stanisławowi Bukowcowi – radnemu sejmiku wojewódzkiego.  Wójt przypomniał zebranym, że choć Borzęcin, to mała gmina, to jednak potrafi znaczną część swojego budżetu wzmocnić pozyskanymi środkami zewnętrznymi. Janusz Kwaśniak jako sztandarową inwestycję dla gminy podał stworzenie strefy aktywności gospodarczej, na którą gmina otrzymała dofinansowanie ze strony Województwa Małopolskiego w kwocie 8 milionów złotych. Wizyta wicepremiera, wicemarszałka województwa była również okazji do późniejszej wizytacji najnowszej inwestycji gminnej – drogi Zagórze w Przyborowie. Chwilę po wójcie głos zabrał Tomasz Urynowicz, który chwalił Stanisława Bukowca i Janusza Kwaśniaka podkreślając jak ważna jest dobra współpraca na różnych szczeblach administracji. Kończąc swoje wystąpienie Urynowicz zaapelował do mieszkańców, aby wspierali lokalnych liderów, takich jak Stanisław Bukowiec.

Po wicemarszałku wypowiedział się wicepremier Jarosław Gowin, który podobnie jak w Bochni poparł Stanisława Bukowca ubiegającego się o mandat posła.  

Spotkanie zakończyło wystąpienie Stanisława Bukowca, który odniósł się do wcześniejszych wypowiedzi przyznając, że ciszy się bardzo z faktu, że mógł pomóc w pozyskaniu licznych środków na rzecz lokalnej społeczności.