Reklama

Polityczny „come back” Edwarda Czesaka

Potwierdziły się internetowe plotki – Edward Czesak wraca na polityczne salony. Wydawało się, że po skończonej kadencji w europarlamencie doświadczony polityk odejdzie na zasłużoną emeryturę, jednak tak się nie stało – w dniu dzisiejszym (30.10.2019) były poseł i europoseł został wybrany do zarządu województwa małopolskiego. 

Były przewodniczący Rady Miasta i Gminy Brzesko zajął w zarządzie miejsce Anny Pieczarki, która została posłanką. Kandydaturę Czesaka na członka zarządu województwa poparło 25 radnych, 1 był przeciw, a 10 wstrzymało się od głosu.

Edward Czesak to mieszkaniec Brzeska, były poseł na sejm 3 kadencji (2005-2015) oraz europoseł (2015-2019). Ukończył w 1976 studia na Wydziale Maszyn Górniczych i Hutniczych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (magister inżynier mechanik). Odbył studia podyplomowe na Wydziale Ekonomiki Akademii Ekonomicznej w Krakowie (obrót gospodarki środkami produkcji, ukończone w 1979) oraz w Studium Prawno-Samorządowym (konstytucyjne podstawy samorządu, ukończone w 2003). Prowadził własną działalność gospodarczą. W latach 1998–2002 pełnił funkcję przewodniczącego rady miasta i gminy Brzesko.

Od dzisiaj gmina Brzesko będzie miała aż dwoje przedstawicieli w zarządzie województwa. Od początku kadencji członkiem zarządu jest radna sejmiku Marta Malec-Lech (Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry).

fot. UMWM