Reklama

Sądeczanka nie do Brzeska, ale do… Bochni?

Jak donosi jeden z bocheńskich portali informacyjnych,  zarząd powiatu bocheńskiego zaproponował, aby projektowana „sądeczanka” odbiła przed Brzeskim na zachód i połączyła się z DK94 na węźle w Bochni. 

Od pewnego czasu trwają prace, które mają doprowadzić do ostatecznego projektu nowej drogi do Nowego Sącza. Według portalu bochnianin.pl firma, która opracowuje dokumenty projektowe, zbiera opinie na temat 5 zaproponowanych wariantów przebiegu „Sądeczanki”. Jeden z wariantów „zahacza” o powiat bocheński, przez co firma zwróciła się do władz powiatu bocheńskiego o wydanie opinii na temat tego wariantu.

Portal bochnianin.pl informuje, że zarząd powiatu bocheńskiego wydał pozytywną opinie dla tego wariantu trasy, składając jednocześnie dość niespodziewaną propozycje.  Zarząd powiatu bocheńskiego zaproponował, aby projektowana „Sądeczanka” odbijała na terenie gminy Gnojnik na zachód i biegła przez gminę Bochnia i miasto Bochnia. Nowa droga miałaby połączyć sie z bocheńskim łącznikiem autostradowym przez planowane rondo na DK94.