Reklama

Otwarto nowy parking w Brzesku

Mieszkańcy Brzeska mogą już korzystać z nowego parkingu Park&Ride, który powstał przy ul. Dworcowej. W uroczystym otwarciu obiektu wzięła udział Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Nowy parking na 158 miejsc wraz z drogą dojazdową wybudowano przy dworcu kolejowym Brzesko-Okocim. Ponadto znajdują się tam wiaty na rowery. Co ważne, z parkingu można korzystać bezpłatnie, za okazaniem biletu komunikacji zbiorowej.

Bardzo cieszę się, że oddajemy kolejną inwestycję zrealizowaną z myślą o poprawie komfortu życia mieszkańców tych okolic. Parking będzie ogromnym ułatwieniem dla osób korzystających z usług Małopolskiej Kolei Aglomeracyjnej oraz innych przewoźników publicznych, którzy zatrzymują się na stacji Brzesko-Okocim. Umożliwi on pozostawienie samochodu lub roweru i kontynuowanie podróży środkami komunikacji zbiorowej – podkreśliła Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Całkowita wartość projektu to ponad 1,1 mln zł. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 r. wyniosło ponad 980 tys. zł.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego