Reklama

Legalny bukmacher. Jak go znaleźć?

Do niedawna branża zakładów bukmacherskich właściwie nie była w żaden sposób uregulowana prawnie. To sprawiało, że wielu graczy decydowała się na skorzystanie z oferty zagranicznych bukmacherów, co dla budżetu państwa oznaczało spore straty. Kres temu procederowi wprowadziła tak zwana ustawa hazardowa. Po jej wejściu w życie wszystkie firmy działające w naszym kraju muszą posiadać licencję wydaną przez Ministerstwo Finansów po spełnieniu przez nie szeregu wymagań. Co ważne, ten sam akt prawny wprowadził również ograniczenia dla samych graczy. Co warto o nich wiedzieć, by uniknąć poważnych konsekwencji?

1. Legalny bukmacher. Dlaczego trzeba wybrać licencjonowaną firmę?
2. Legalny bukmacher. Jak znaleźć firmę posiadającą licencję?
3. Legalny bukmacher. Jakie dyscypliny możesz obstawiać?

Legalny bukmacher. Dlaczego trzeba wybrać licencjonowaną firmę?

Graczom, którzy będą obstawiać wyniki u bukmacherów nieposiadających polskiej licencji grożą dotkliwe kary finansowe. Może więc okazać się, że taki zakład przyniesie nam sporo problemów. Ryzyko jest tym większe, że większość z nas zakładów dokonuje przez internet. Mimo perspektywy sporej grzywny część osób wciąż korzysta z oferty buków niezarejestrowanych w Polsce. Takie zachowanie jest jednak całkowicie nieuzasadnione, bo grono firm posiadających licencję wydaną przez Ministerstwo Finansów jest naprawdę spore i, co najważniejsze, wciąż się powiększa. Wśród nich są zarówno polscy bukmacherzy, jak i zagraniczne marki – w tym te, które powracają na polski rynek po zmianie przepisów.
 
Legalny bukmacher. Jak znaleźć firmę posiadającą licencję?

Jak zatem uniknąć konsekwencji przewidzianych za obstawianie meczów u bukmacherów bez zezwolenia na działalność w naszym kraju? Najskuteczniejszy sposób to sprawdzenie, czy dana firma figuruje na liście, na której powinien znaleźć się każdy działający w Polsce legalny bukmacher . Ta dostępna jest na stronie Ministerstwa Finansów. Informację – wraz z potwierdzającym to dokumentem – wszystkie firmy zamieszczają też na swoich stronach.
 
Legalny bukmacher. Jakie dyscypliny możesz obstawiać?

Gracze korzystający z oferty legalnych bukmacherów na pewno nie będą mieli powodów do narzekań na ilość dyscyplin, których wyniki mogą obstawiać. Poza popularnymi sportami, takimi jak piłka nożna, Formuła 1, boks, siatkówka, MMA, lekkoatletyka, skoki narciarskie czy koszyków, do wyboru mają także e-sport (między innymi Call of Duty i World od Warcraft) oraz mniej znane dyscypliny, na czele z krykietem lub futbolem gaelickim – każdy więc znajdzie ofertę dla siebie.