Reklama

29 osób z personelu i 6 pacjentów szpitala z koronawirusem

Przełom marca i kwietnia jest trudnym momentem dla brzeskiego szpitala. Wykryty koronawirus u pacjentów i personelu medycznego spowodował, że w porozumieniu z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną zadecydowano o zawieszeniu działalności kilku oddziałów szpitalnych. Okazuje się, że obecnie zarażonych jest 29 osób z personelu medycznego oraz sześcioro ówczesnych pacjentów.

W celu uzyskania informacji o sytuacji w brzeskiej placówce skontaktowaliśmy się z rzecznik szpitala – Moniką Mikołajek-Burek. Na pytanie o ilość pracowników szpitala pozostających w kwarantannie, rzecznik poinformowała nas, że na ten moment objętych kwarantanną pozostaje około 80 osób. Decyzję o objęciu poszczególnych osób kwarantanną wydaje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, nie szpital. Dlatego dane na temat liczby pracowników objętych kwarantanną spływają do szpitala z opóźnieniem. Natomiast szpital nie ma wiedzy na temat dokładnej liczby pacjentów objętych kwarantanną – szpital jedynie przekazywał dane pacjentów do PSSE w Brzesku.

Aktualnie, według stanu na dzień 06 kwietnia, w szpitalu potwierdzono pozytywny wynik na obecność koronawirusa u 29 osób z personelu medycznego oraz 6 pacjentów, którzy zostali przetransportowani do szpitala zakaźnego w Krakowie. Stan 29 osób z personelu jest stabilny – 5 osób jest hospitalizowanych, a pozostałe osoby przebywają w izolacji domowej – poinformowała nas rzecznik szpitala, która dodała, że na chwilę obecną nie ma zagrożenia w funkcjonowaniu pozostałych oddziałów szpitalnych.