Reklama

Problemy z kręgosłupem? Joga przyniesie ukojenie

Na bóle kręgosłupa skarżą się nie tylko osoby starsze. Problem ten dotyka również coraz młodszych ludzi, w tym uczniów przebywających wiele godzin przed komputerem oraz osoby prowadzące siedzący tryb życia.

Nieprawidłowa postawa ciała doprowadza do licznych schorzeń, co do których nawet lekarze bezradnie rozkładają ręce, zalecając jedynie operację. Wszystkiego można uniknąć! Sprawdź, jakie korzyści przyniesie joga dla kręgosłupa.

Zdrowy wypoczynek?

W codziennym nadmiarze obowiązków z pewnością znajdujesz chwilę na odpoczynek. Ulubioną rozrywką Polaków od lat jest przesiadywanie przed telewizorem. Wówczas najchętniej wyciągają się na kanapie w pozornie wygodnej pozycji. Większość nie zdaje sobie sprawy, że ułożenie ciała z głową podpartą poduszką powoduje ogromne przeciążenia w obrębie kręgosłupa. Za kilkanaście lat może okazać się, że w ten sposób doprowadzono do zwyrodnień czy dyskopatii. Odpowiednia postawa pozwoli uniknąć przyszłych problemów, a najlepszą profilaktyką jest joga kręgosłupa.

Zyskaj to, co bezcenne

Zajęcia z jogi dla kręgosłupa dedykowane są tym, którzy odczuwają bóle pleców oraz wszystkich odcinków kręgosłupa o dowolnym nasileniu. Na lekcje mogą uczęszczać także osoby, które w ramach profilaktyki chcą zadbać o tę część ciała, wzmocnić mięśnie i zatroszczyć się o swój kręgosłup.

Zajęcia jogi bogate są w specjalnie dobierane zestawy ćwiczeń, które skupiają się na konkretnej partii ciała lub na wzmocnieniu mięśni w trybie ogólnorozwojowym. Joga kręgosłupa wykonywana systematycznie przynosi spektakularne efekty w postaci odczuwalnej ulgi od bólu i wzmocnionych mięśni okalających kręgosłup. Regularnie wykonywane sesje pozwolą pozbyć się bólów napięciowych, dodadzą energii i polepszą samopoczucie.

Zalet bez liku

Joga jest doskonałym sposobem na poprawienie stanu kręgosłupa. Już po kilku sesjach, w trakcie których wykonywane są asany, możesz zauważyć zmniejszenie dolegliwości bólowych i wzmocnienie osłabionych mięśni i ścięgien. Ćwiczenia jogi rozciągają przykurczone mięśnie, dzięki czemu możesz raz na zawsze pozbyć się niekomfortowego uczucia pieczenia, sztywności czy ugniatania. Wszystko dzięki temu, że joga poprawia krążenie krwi, sprawiając, że ćwiczone obszary ciała są lepiej ukrwione.

Efekty są odczuwalne niemal natychmiast. Poza zwiększoną elastycznością mięśni można skutecznie zredukować stres i rozluźnić ciało – kolejną z zalet są relaksujące właściwości jogi. Wykonywanie kolejnych asan sprawi, że wzmocni się także system nerwowy. Dzięki regularnej pracy można raz na zawsze pozbyć się zapaleń nerwów.

Pracuj z najlepszymi

Sesje jogi dla kręgosłupa powinny być przeprowadzane pod okiem specjalistów. Chcesz ćwiczyć z najlepszymi? Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w zajęciach jogi w Parku Wodnym Kraków, gdzie w świat asanów wprowadzą cię doświadczeni terapeuci. Nasz klub treningowy to idealne miejsce do praktykowania jogi. Pomożemy ci wyleczyć się ze schorzeń kręgosłupa i sprawimy, że zadbasz o prawidłową postawę, która zaprocentuje zdrowym kręgosłupem na wiele lat.