Reklama

Emerycie z rocznika 53, dowiedz się jak podwyższyć swoje świadczenie – dyżur telefoniczny

Najnowsza zmiana przepisów daje części wcześniejszych emerytów z rocznika 1953 prawo do korzystnego przeliczenia świadczenia. Ich emerytura może się zwiększyć nawet o 200 zł. W dwa najbliższe wtorki tj. 6 i 13 października, będzie można o tym porozmawiać z ekspertem ZUS.

Wielu naszych klientów pyta o to nowe rozwiązanie prawne. Nasz ostatni dyżur telefoniczny, dotyczący możliwości podwyższenia świadczenia dla rocznika 1953, cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Dlatego postanowiliśmy zorganizować jeszcze dwa dyżury, aby każdy kto nie wiedział, lub nie zdążył poradzić się, mógł skorzystać z fachowej pomocy – mówi Wanda Wojtanowska, koordynator ds. komunikacji i edukacji z tarnowskiego oddziału ZUS.

Zmiana przepisów dotyczy wyłącznie osób, które urodziły się w 1953 roku i przeszły na wcześniejszą emeryturę na podstawie wniosku złożonego przed 2013 rokiem. Dzięki zmianie sposobu obliczania dla nich emerytury powszechnej (po ukończeniu powszechnego wieku emerytalnego) ich świadczenia mogą wzrosnąć, w niektórych przypadkach, nawet o 200 zł miesięcznie.

Podczas dyżuru będzie można dowiedzieć się m.in. kto może zgłosić wniosek o przeliczenie świadczenia a komu ZUS przeliczy emeryturę z urzędu, komu i od kiedy przysługuje wyrównanie, kiedy zostanie ono wypłacone oraz czy rodzinie zmarłego emeryta urodzonego w 1953 r. przysługuje przeliczenie świadczenia .

Odpowiedzi na pytania i wątpliwości będzie można uzyskać w dwa kolejne wtorki 6 i 13 października w godz. od 10.00 do 12.00, pod numerem telefonu 14 632 76 73, podczas dyżuru ekspertów ZUS z oddziału w Tarnowie.

Anna Szaniawska
regionalny rzecznik prasowy ZUS
województwa małopolskiego