Reklama

Życie po Boatengu, czyli co zrobi Bayern?

Niedawno media obiegła wieść, że Bayern Monachium nie przedłuży kontraktu z Jerome’em Boatengiem. Obecny kontrakt obrońcy kończy się w czerwcu 2021 roku i właśnie wtedy doświadczony stoper ma opuścić klub ze stolicy Bawarii na zasadzie wolnego transferu. Decyzja podjęta przez władze klubu rekordowych mistrzów Niemiec zakończy wieloletnią przygodę 32-latka z Bayernem i z pewnością jest dla niego w jakiś sposób rozczarowująca. Gdzie trafi Boateng? Jak stawiają bumkacherzy?

Koniec wspólnej historii

Jak donoszą niemieckie media, dziesięcioletnia przygoda Boatenga z Bayernem dobiegnie końca po ostatnim gwizdku w bieżącym sezonie. Decyzję o braku nowego kontraktu dla zawodnika miały podjąć władze klubu. Piłkarz rzekomo jest zaskoczony i rozczarowany takim obrotem spraw, lecz wygląda na to, że w tej kwestii nic się już nie zmieni – współpraca nie będzie kontynuowana, a Boateng musi znaleźć sobie nowego pracodawcę. Falująca forma Niema i kolejne urazy już nie raz były pożywką dla spekulacji w tym zakresie – bumkacherzy online trzymali rękę na pulsie, by w razie nowych doniesień korygować swoje kursy. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja niebawem się wyjaśni.

Dziesięć lat pełnych sukcesów

Lata spędzone w Bayernie Boateng bez wątpienia może zaliczyć do udanych. Obrońca reprezentacji Niemiec zdobył z monachijczykami osiem mistrzostw Niemiec, pięć krajowych pucharów, pięć krajowych superpucharów, dwa europejskie superpuchary i dwa puchary Ligi Mistrzów. Warto wspomnieć również o sukcesach indywidualnych, takich jak nagroda dla zawodnika 2016 roku.

Nic dziwnego, że Gerome miał nadzieję na dalszą współpracę i kontynuację passy sukcesów. Klub ma jednak zupełnie inne plany i chce raczej odmłodzić kadrę, co sprawia, że dla Boatenga nie ma już w Bayernie miejsca. Decyzja ta jest o tyle zaskakująca, że niemiecki stoper należy do grona najbardziej zasłużonych piłkarzy grających obecnie w monachijskim klubie. Można uznać, że jest ikoną podobnej rangi, co Manuel Neuer, dlatego zakończenie współpracy może być nieco zaskakujące.

Gdzie przeniesie się Boateng?

Bumkacherzy i dziennikarze z Włoch twierdzą, że już niebawem Jerome Boateng zasili Serie A. Najbardziej prawdopodobnym kierunkiem wydaje się być AC Milan. Transfer ma być życzeniem dyrektora sportowego Rossonerich, Paolo Maldiniego.

Obrońcę kuszą również kluby z Anglii, jednak to właśnie Włochy wydają się najbardziej prawdopodobną opcją. Dlaczego? Ponieważ na transferze mocno zależy Maldiniemu. Włosi aktywnie pracują nad sprowadzeniem doświadczonego obrońcy, jednak przeszkodą mogą okazać się pieniądze – Milan nie jest w stanie zaoferować Boatengowi pensji na poziomie angielskich klubów. Nie oznacza to jednak, że nie mają mu nic do zaoferowania: kuszące mogą być aspekty sportowe, bowiem Milan prawdopodobnie wróci do Ligi Mistrzów, a z charyzmatycznym Ibrahimovicem radzi sobie na boiskach Serie A doskonale.

Obstawiaj zakłady bukmacherskie z bukmacherem online – kiedy tylko chcesz

Jerome Boateng to klasowy środkowy obrońca, który mógłby stanowić wartość dodaną dla każdej drużyny, którą by zasilił. Jeżeli zdecyduje się na przenosiny do Milanu, bukmacherzy na pewno wezmą to pod uwagę podczas ustalania kursów na zakłady bukmacherskie. Sprawdzaj regularnie kursy u polskiego legalnego bukmachera eWinnera.

Bukmacherzy online oferują obstawianie zakładów za pośrednictwem Internetu, co oznacza, że możesz grać z dowolnego miejsca i w dowolnej chwili. Spróbuj swoich sił i wygrywaj razem ze swoimi faworytami!