Brzesko: Gminny konkurs „mistrzowie ortografii”

24 0

Główne cele konkursu to doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni, utrwalanie zasad ortograficznych, a przede wszystkim integracja uczniów szkół podstawowych z terenu gminy.

Uczniowie musieli zmierzyć się z przygodami pewnego hipochondryka, który czyhał na nich z różnymi pułapkami i trudnościami ortograficznymi. Następnie piąto i szóstoklasiści przystąpili do rozwiązywania testu ortograficznego, w którym musieli wykazać się znajomością nie tylko zasad ortograficznych, ale także ogólną wiedza o języku. Jak co roku emocji było sporo, a nadziei na zwycięstwo jeszcze więcej. O godzinie 11.30 nastąpiła długo przez wszystkich oczekiwana chwila. Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka wraz z radnym Piotrem Wyczesanym i dyrektorką szkoły Agatą Basarabą pogratulowali laureatom oraz wręczyli nagrody książkowe ufundowane przez burmistrza.

Mistrzem ortografii 2017 została uczennica klasy piątej w Buczu – Aleksandra Wolsza, dla której to już niepierwsze takie osiągniecie. Dwa lata temu Ola zajęła pierwsze miejsce w międzypowiatowym konkursie organizowanym przez SCE w Tarnowie. Drugie miejsce otrzymał uczeń PSP nr 2 w Brzesku Antoni Dziełak, natomiast trzecie miejsce należało dla ucznia PSP w Porębie Spytkowskiej Karola Serwatki. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

-Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich nauczycielom, którzy pomogli uczniom w przygotowaniach do tych zmagań ortograficznych oraz czynnie zaangażowali się przebieg konkursu- wspomagając prace komisji konkursowej – mówi dyrektor szkoły w Buczu, Agata Basaraba.

 

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *