Reklama

Wakacje w Brzesku

Brzeskie instytucje kultury – Miejski Ośrodek Kultury i Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna przygotowały na tegoroczne wakacje wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży.

Miejski Ośrodek Kultury:

W tym roku placówka zaprasza w dniach od 4 do 15 lipca oraz od 16 do 26 sierpnia. Zajęcia zapowiadają się bardzo interesująco. Dla dzieci przygotowano – między innymi – zajęcia taneczne, muzyczne, plastyczne, komputerowe, warsztaty rękodzielnicze oraz wycieczki krajoznawcze. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Powiatowa i Miejska biblioteka Publiczna:

PiMBP przygotowała cykl zajęć literacko-plastyczno-filmowych, głośne czytanie bajek czy zabawy ruchowe. W każdy wtorek w godzinach od 10.00 do 11.00 odbywać się będą zajęcia „Wakacyjne malowanie”. W drugim miesiącu wakacji czynne będzie „Dziecięce biuro podróży”. Najmłodsi brać będą udział w zajęciach z zakresu edukacji międzykulturowej poświęcone kulturze i społeczeństwom Europy. Będą prezentacje multimedialne, podczas których dzieci zobaczą zabawy, święta i życie codzienne rówieśników z innych krajów. Na sierpień biblioteka  przygotowała także „Plenerowe czytanie z eksperymentowaniem”. W programie spotkań będzie głośne czytanie przed biblioteką oraz zabawy ruchowe.

Więcej szczegółów na plakatach w galerii u góry. Przypominamy, że MOK i PiMBP mają swoje siedziby w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym przy placu targowym 10.