Reklama

Święto Grzyba znów naszpikowane gwiazdami!

Już po raz kolejny Dni Gminy Borzęcin będą przykuwać uwagę mieszkańców. Wszystko to za sprawą rozmachu z jakim corocznie przygotowywane jest to wydarzenie. Nie inaczej będzie w tym roku.

Między 16 a 21 sierpnia nie zabraknie gwiazd polskiej estrady, ale również zmagań sportowych oraz kulinarnych. Całość zwieńczy najbardziej rozpoznawalna impreza w regionie – XII Borzęckie Święto Grzyba (20-21.08).

W tym roku przed kilkutysięczną widownią zagrają obchodzący w tym roku jubileusz 15-lecia istnienia Bracia Cugowscy, a z koncertem Rock Symphony zaprezentuje się 70-osobowa Polska Orkiestra Muzyki Filmowej, z którą gościnnie wystąpi ikona polskiej muzyki Urszula, znana z hitów takich jak Konik na Biegunach, Malinowy Król czy Dmuchawce, latawce, wiatr.
Święto Grzyba to jednak nie tylko koncerty. W konkursie na najlepszą potrawę z grzybów wystartuje kilkanaście gospodarstw agroturystycznych z kilku powiatów, a wszyscy zebrani będą mieć nie lada okazję do degustacji grzybowych smakołyków. Nie zabraknie wielu konkursów i zabaw dla dzieci i dorosłych, a na scenie prezentują się lokalne zespoły i grupy. Na szukających nieco innych wrażeń czekać będzie park rozrywki, a na najmłodszych – kilku animatorów, którzy zadbają o to, aby dzieci miło spędziły ten czas. Nieco starszych czeka dyskoteka plenerowa w towarzystwie mistrza Polski DJ-ów, a wszystkich – pokaz sztucznych ogni.

– W trakcie zaplanowanych Dni Gminy Borzęcin przez ponad tydzień nie zabraknie atrakcji począwszy od zmagań sportowych, przez kulinarne, po wisienkę na torcie, którą niewątpliwe będzie dwudniowe Borzęckie Święto Grzyba. Szczególnie interesująco zapowiada się kolejny już występ Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej. Kilkudziesięciu muzyków, świetnych solistów pod batutą księdza Przemysława Pasternaka ponownie zagra w Borzęcinie największe rockowe hity, w aranżacjach przygotowanych pod orkiestrę. Gwiazdą  sobotniego wieczoru będą Bracia Cugowscy, a  w niedzielę  królować będzie Urszula, która zagra swój koncert wspólnie z orkiestrą symfoniczną. Zdecydowanie warto to zobaczyć – zaprasza dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Piotr Kania.