Borzęcin sprzedaje kolejne działki

Gmina Borzęcin ogłosiła przetarg na sprzedaż 53 działek. Mają one kształty zbliżone do prostokątów i trapezów o wielkości od 0,0772 m2 do 2049 m2. Ceny wywoławcze wahają się od 16 tys. zł plus VAT do ponad 40 tys. zł plus VAT.

Działki powstały w wyniku podziału gminnego terenu.   Potencjalne miejsce na nowe osiedle domków jednorodzinnych znajduje się  w południowo – wschodniej części miejscowości Borzęcin – Łazy w odległości około 5 km od centrum wsi i około 18 km od centrum Brzeska, przy drodze powiatowej z Borzęcina do Rudy Rysia.

 Dla terenu na którym zlokalizowane są przedmiotowe działki wydana została decyzja o warunkach zabudowy dla budowy budynków mieszkalnych.

Szczegóły dotyczące przetargu można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Borzęcin.

Przypomnijmy, że w tegorocznym budżecie w dochodach majątkowych zaplanowano 4,3 mln zł ze sprzedaży majątku pod budownictwo indywidualne i działalność przemysłową w następujących lokalizacjach: Borzęcin-Łazy, Borzęcin-Wisowatki, Przyborów, Łęki, dom nauczyciela w Przyborowie, a także byłej świetlicy w Łazach. 30 tys. zł zaplanowano ze sprzedaży drewna z gminnych lasów.