Kwesta na rzecz odnowy cmentarza zakończona sukcesem!

Tegoroczna kwesta społecznego Komitetu Odnowy i Troski o Cmentarz Parafialny w Brzesku zakończyła się dużym sukcesem. Odzew osób odwiedzających w dniach 30-31 października oraz 1 listopada brzeskie cmentarze – parafialny i komunalny był ogromny i przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów.

W sumie kwestującym udało zebrać się  10012,43 zł, 10 euro, 2 eurocentów i 2 koron słowackich. W tym roku oprócz członków komitetu kwestowali m.in.: Grupa Teatralna przy kościele pw. Miłosierdzia Bożego, młodzież z Gimnazjum i Liceum Katolickiego, członkowie Szkolnego Koła Wolontariuszy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, uczniowie i harcerze z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, młodzież reprezentująca Cech Rzemiosł Różnych.

Komitet ma nadzieję, że pieniądze zebrane w tym roku pozwolą na renowację kolejnych pomników: Ferdynada Zbebeja, autorstwa Piotra Celestyna Kulki z Tarnowa, nagrobka pochodzącego z warsztatu Wojciecha Samka z Bochni, wykonanego z tufu wulkanicznego, nagrobka tumbowego Maksymiliana Nałęcz-Sowińskiego, autorstwa brzeskiego rzeźbiarza i kamieniarza Franciszka Lisaka.