Zmarł ks. Michał Kotra

W dniu 18 listopada 2016 roku zmarł śp. Ks. mgr Michał Kotra – były duszpasterz w Czechach, rencista w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie, brzeszczanin.

Msza święta żałobna w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie w poniedziałek (21 listopada) o godz. 08.30. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym parafii pod wezwaniem NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku w poniedziałek (21 listopada) o godz. 14.00, a następnie ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Ks. mgr Michał Kotra urodził się 14 stycznia 1956 roku w Brzesku. Pochodził z parafii pod wezwaniem NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku. Egzamin dojrzałości złożył w 1975 roku, w Brzesku. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 22 maja 1983 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Czarna Sędziszowska, Bystra i Mogilno. W latach 1993 – 2002 pracował duszpastersko w archidiecezji praskiej, w Czechach. Od sierpnia 2002 roku mieszkał w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie. W roku 2008 został obdarzony godnością Kanonika Honorowego Kapituły Kolegiackiej w Bochni.