Reklama

Szopka bożonarodzeniowa na brzeskim rynku (zdjęcia)

Brzeska szopka bożonarodzeniowa otwarta. 18 grudnia można do godziny 18:00 zobaczyć przy niej zwierzęta, co jest nie lada atrakcją dla najmłodszych. W boksach znajduje się alpaka, osiołek, kucyk, mini krówki i kózki.

Przez cały dzisiejszy poranek po brzeskim rynku spacerował św. Mikołaj, który obdarowywał  najmłodszych mieszkańców słodyczami, a każdy mógł sobie zrobić z nim zdjęcie. Każdy kto przybył bądź przybędzie dzisiaj na brzeski rynek może sobie zabrać sianko na stół wigilijny.  Sama szopka jest zbudowana z surowego drewna, ozdobiona jedliną. Podobnie jak od kilku lat, szopkę bezinteresownie postawili Panowie Andrzej Grzelak i Jerzy Rybicki oraz druhowie z brzeskiej OSP.

Warto podkreślić, że wiele pracy w wykonanie figur do szopki włożyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminny. PSP nr 2 w Brzesku – Kacper, PSP nr 3 w Brzesku – Melchior, PSP nr 1 w Jadownikach – owieczka, PSP nr 2 w Jadownikach – Józef, PSP w Buczu – owieczka, PSP w Okocimiu – anioł, PSP w Porębie Spytkowskiej – anioł, PSP w Sterkowcu – pasterz, PSP w Szczepanowie – osiołek, PSP w Jasieniu – pasterz, PSP w Mokrzyskach – anioł, PG nr 1 w Brzesku – krówka, PG nr 2 w Brzesku – Baltazar, PG w Jadownikach – Maryja, KGiLO w Brzesku – gwiazda betlejemska.