Młodzi piłkarze rywalizowali w duchu zasad fair play (zdjęcia)

W sobotę 21 stycznia 2017 r. zakończyły się rozgrywki Powiatowej Ligi Halowej Trampkarzy i

Młodzików. Gospodarzem i organizatorem był MUKS „Aslan” Jadowniki, a ww impreza odbywała się w hali sportowej przy Zespole Szkół (dawne gimnazjum) w Jadownikach. To już piąty rok z rzędu Jadowniki były areną zmagań młodych piłkarzy o miano Mistrza Powiatu Brzeskiego.

W sobotę 21 stycznia 2017 r. zakończyły się rozgrywki Powiatowej Ligi Halowej Trampkarzy i Młodzików. Gospodarzem i organizatorem był MUKS „Aslan” Jadowniki, a ww impreza odbywała się w hali sportowej przy Zespole Szkół (dawne gimnazjum) w Jadownikach. To już piąty rok z rzędu Jadowniki były areną zmagań młodych piłkarzy o miano Mistrza Powiatu Brzeskiego. Tegoroczna edycja była rekordowa pod względem ilości uczestniczących zespołów. Kategoria trampkarzy liczyła 10 drużyn, a w młodzikach rywalizowało aż 12 zespołów. Mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym” by po ostatniej kolejce wyłonić mistrza. W obydwu kategoriach wiekowych byliśmy świadkami ogromnych emocji. Piękne gole, niesamowite parady bramkarskie, cudowne dryblingi to wszystko mogliśmy zobaczyć na własne oczy. Nikt „nie odstawiał nogi”, bywało że faworyci schodzili z boiska pokonani. Po 3 tygodniach zaciętej rywalizacji wyłoniliśmy zwycięzców. W kategorii trampkarzy najlepsza okazała się „Rylovia” Rylowa pod wodzą Arkadiusza Ostrowskiego. Kolejne miejsca na podium przypadły „Aslanowi” Jadowniki (2) i „Okocimskiemu” Brzesko (3). „Królem Strzelców” został Mateusz Cięciwa („Okocimski” Brzesko I), „Piłkarską Perłą” – Fili Gala („Aslan”), a „Najlepszym Bramkarzem” – Krzysztof Dzień („Rylovia”). Nagrodę „Fair Play” (okazały puchar) otrzymał zespół „Orzeł” Lewniowa, który ze względu na spóźnienie jednej z drużyn nie skorzystał z prawa wygrania meczu walkowerem, a zgodził się rozegrać mecz w innym terminie. Taka postawa jest pięknym, czysto sportowym gestem i dlatego została nagrodzona. W kategorii młodzików doszło do niecodziennej sytuacji.

Zwycięzcą i vice mistrzem zostały dwie drużyny z jednego klubu czyli UKS „Volley” Brzesko I i UKS „Volley” Brzesko II prowadzeni przez duet trenerów: Sławomira Rydza i Piotra Rojkowicza. Trzecie miejsce wywalczyli gracze „Okocimskiego” Brzesko. „Królem Strzelców został Kacper Rojkowicz („Volley I), „Najlepszym Bramkarzem” – Jakub Lipka („Volley” I), a „Piłkarską Perłą” – Konrad Smaluch („Okocimski” I). Nagroda „Fair Play” padła „łupem” SP Łoniowa. Kończąc powyższe podsumowanie Organizator składa podziękowania wszystkimn uczestnikom rozgrywek, trenerom, opiekunom i rodzicom, którzy w licznej grupie towarzyszyli swoim pociechom. Słowa uznania należą się też Panu Sędziemu – Tomaszowi Sopacie prowadzącemu te rozgrywki na najwyższym poziomie i oczywiście fundatorowi nagród: Gminie Brzesko, która co roku wspomaga tę imprezę. Poniżej zamieszczono tabele końcowe rozgrywek.

Szczegółowe wyniki na stronie:  tutaj

 

Tabela końcowa trampkarze (Lokata, zespół, ilość punktów):

1. „Rylovia” Rylowa 23 p
2. „Aslan” Jadowniki 17 p
3. „Okocimski” Brzesko II 16 p
4. „Okocimski” Brzesko I 15 p
5. „Piast” Czchów 14 p
6. „Orzeł” Lewniowa 14 p
7. „Sokół” Borzęcin 14 p
8. „Strażak” Mokrzyska 9 p
9. „Orzeł” Dębno 6 p
10. „Zubello” Saygo Iwkowa 0 p
Najskuteczniejsi strzelcy: 12 goli „ Król Strzelców” – Mateusz Cięciwa („Okocimski” Brzesko II), 9 goli: Gala („Aslan” Jadowniki)

Tabela końcowa młodziki (Lokata, zespół, ilość zdobytych punktów):
1. UKS „Volley” Brzesko I (30 p),
2. UKS „Volley” Brzesko II (27 p),
3. „Okocimski” Brzesko I (27 p),
4. „Okocimski” Brzesko II (25 p),
5. „Rylovia” Rylowa I (21 p),
6. „Sokół” Borzęcin I (15 p)
7. AP Brzesko I (14 p),
8. „Sokół” Borzęcin II (10 p),
9. „Rylovia” Rylowa II (10 p)
10.„Aslan” Jadowniki (6 p),
11. AP Brzesko II (5 p),
12. SP Łoniowa (1 p).
Najskuteczniejsi strzelcy: 15 goli „Król Strzelców: Kacper Rojkowicz (UKS „Volley” Brzesko I), 12 goli: Matug (UKS „Volley” Brzesko II)

Tekst: Daniel Bujak

Fot.: Mateusz Franczyk