Szczepanowski dzień kobiet (zdjęcia)

Od kilku lat tradycją w Gminie jest świętowanie dnia kobiet w każdym sołectwie. Nie inaczej jest i w tym roku. W miniony weekend odbyły się pierwsze imprezy z okazji tego święta. W niedzielę spotkały się panie ze Szczepanowa. Podczas imprezy rozdano dwie statuetki siłaczek.

Ja jako kobieta życzę wam żebyście były dażone miłością i zrozumiałością oraz żeby doceniano waszą ciężką pracę – mówiła do zgromadzonych w sali budynku OSP Szczepanów sołtys tej wsi, a zarazem radna Rady Miejsiej Anna Lubowiecka. Pierwsza z pań, która otrzymała statuetkę siłaczki jest szczepanowianką z krwi i kości. Udziela się społecznie od wielu dekad. Znakomita kucharka i gospodyni domu. Rzemieśniczka i artystka w swoim fachu. Jest wiodącą członkinią koła gospodyń wiejskich. Zawsze można na niej polegać – mówił Krzysztof Bigaj o pierwszej z pań czyli Jadwidze Aleksandrowicz.
Drugą statuetkę otrzymała Teresa Mamica. Urodziła się w Szczepanowie i tutaj mieszka. Jest osobą znaną i szanowaną w środowisku.  Niezwykle życzliwa, zawsze pogodna, wspaniała mama, babcia i prababcia. Działa na rzecz społeczności lokalnej. Jej postawa wspaniałej mamy, żony, sąsiadki, mieszkanki zasługuje na szczególne wyróżnienie i uznanie – podkreślał Krzysztof Bigaj.
Sołtys wsi Anna Lubowiecka , jak przyjęte jest na takich spotkaniach w Szczepanowie, przedstawiła laudacje wyróżnionych pań w formie okolicznościowych wierszy. Wieczór umilił wspólny śpiew z akompaniamentem Stanisława Gurgula i prowadzeniem Waldemara Paczka oraz Krzysztofa Bigaja.

W pozostałych miejscowościach spotkania odbędą się w następujących terminach:

Wokowice – 7 marca, godzina 17.00, Dom Ludowy „Strażak”
Sterkowiec – 8 marca, godzina 17.00, Dom Ludowy
Brzesko – 8 marca, godzina 18.30, RCK-B
Mokrzyska – 9 marca, godzina 17.30, GOSiR
Jadowniki – 10 marca, godzina 18.30, Dom Ludowy
Jasień – 11 marca, godzina 17.00, remiza OSP
Okocim – 12 marca, godzina 17.00, Dom Ludowy