Wojtek Wojdak wygrywa w Sztokholmie!

Wychowanek BOSiRu Wojciech Wojdak  wygrywał zawody na  1500 metrów  stylem dowolnym podczas Swim Open w Sztokholmie i ustanawia swój nowy rekord życiowy z czasem 14:54,07. Wojtek zwyciężył również na dystansie 400 metrów. Dwa złote medale powędrowały do Polski.

W rywalizacji stylem dowolnym podopieczny Marcina Kacera dostał się do najlepszej ósemki z piątym wynikiem (3:51.53) i okazało się, że wszystko co najlepsze zostawił na sobotnie popołudnie. Wyścig finałowy rozpoczął odważnie, szybko obejmując prowadzenie, którego nie oddał już do samego końca. Uzyskał znakomity czas 3:47.16 – drugi w 2017 roku na całym świecie! W swojej karierze Wojdak pływał szybciej tylko na mistrzostwach świata w Kazaniu –  donosi portal megatiming.pl.

W najszybszej serii na 1500 m stylem dowolnym ponownie doszło do jego rywalizacji z Henrikiem Christiansenem oraz Florianem Wellbrockiem. Polak znów nie miał jednak większych problemów, by wyjść z niej zwycięsko. Podopieczny Marcina Kacera zanotował wynik 14:54.07. Tak szybko nie pływał jeszcze nigdy! Jego dotychczasowy rekord życiowy (14:59.66) pochodził z ubiegłorocznych mistrzostw Europy w Londynie, gdzie po raz pierwszy udało mu się złamać barierę piętnastu minut – czytamy na portalu megatiming.pl.

Fot. Marek Dadej

więcej zdjęć tutaj.