ZHP: nadanie imienia i przekazanie sztandaru dla Szczepu Czarnego (zdjęcia)

To był wyjątkowy dzień dla harcerzy z Jadownik oraz całego brzeskiego hufca. W Zespole Szkół w Jadownikach powstał w bieżącym roku szkolnym szczep harcerski. Dopełnieniem starań harcerzy o utworzenie tego szczepu była wczorajsza uroczystość, podczas której szczep otrzymał imię: Bohaterów Państwa Podziemnego oraz Sztandar.

W tej jakże ważnej dla harcerzy i lokalnej społeczności uroczystości wzięło udział ponad 60 zuchów, harcerzy, wędrowników szczepu, reprezentacje 4 DST „Zaborowskie Dęby” i 6 DST z Jurkowa oraz wielu gości. Żeby mogło rozwijać się harcerstwo potrzebna jest przede wszystkim przychylność i akceptacja środowiska lokalnego. I tutaj w Jadownikach tak właśnie jest – mówił phm. Bartłomiej Turlej, komendant Hufca ZHP w Brzesku. Komendant zaznaczył, że budowa  szczepu harcerskiego nie udałaby się  bez silnych fundamentów – nie było by szczepu bez instruktorów działających w nim na co dzień oraz bez zuchów i harcerzy.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z uroczystości oraz galerii zdjęć!

ZHP: nadanie imienia i przekazanie sztandaru dla Szczepu Czarn…

To był wyjątkowy dzień dla harcerzy z Jadownik oraz całego brzeskiego hufca. W Zespole Szkół w Jadownikach powstał w bieżącym roku szkolnym szczep harcerski. Dopełnieniem starań harcerzy o utworzenie tego szczepu była wczorajsza uroczystość, podczas której szczep otrzymał imię: Bohaterów Państwa Podziemnego oraz Sztandar.więcej tutaj: http://mojebrzesko.pl/?p=157665

تم نشره بواسطة ‏‎mojeBrzesko.pl – portal i telewizja‎‏ في 30 أبريل، 2017