Charytatywne rozpoczęcie sezonu motocyklowego (zdjęcia)

Kilkuset motocyklistów z całej Polski przyjechało po raz kolejny w ostatnią niedzielę kwietnia do Jadownik na piąte otwarcie sezonu motocyklowego. Impreza miała wyjątkowy charakter – zbierano pieniądze na leczenie młodej mieszkanki Jadownik Klaudii Madej.  Organizatorzy, czyli klub HDK Moto-Jadowniki, przygotowali wiele atrakcji m. in. koncert znanego wokalisty Marka Piekarczyka. 

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Jadownikach to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń w powiecie brzeskim. Po raz pierwszy wydarzenie zorganizowała w 2012 roku młodzież działająca przy jadownickiej parafii wraz ze swoim księdzem opiekunem oraz grupą miejscowych motocyklistów.  W tym roku motocykliści rozpoczęli sezon na malowniczym wzgórzu Bocheniec.

Nasze spotkania motocyklowe od początku mają zawsze charakter charytatywny, ponadto cieszymy się, że możemy być razem, że możemy komuś pomagać – mówi uczestnik imprezy w rozmowie z radiem RDN Małopolska. – Jest gro motocyklistów, którzy oddają krew nawet na telefon. Ostatnio był z Bieszczad, że potrzebna jest krew dla dziecka. Za trzy, cztery godziny krew była na miejscu, gdzie była potrzebna – dodaje ktoś inny. – To jest integracja motocyklistów i radość, że możemy pomagać – mówi kolejny uczestnik imprezy radiu RDN Małopolska.

Tradycyjnie impreza rozpoczęła się mszą świętą. Od godziny 11 można było oddać krew w ramach akcji krwiodawstwa „Dar Serca”. Przez całą imprezę trwała loteria fantowa „Pomagamy Klaudii”. Nie zabrakło licytacji, można było skosztować potraw ugotowanych przez uczestników programu telewizyjnego MasterChef. O godzinie 15 na scenie wystąpił Marek Piekarczyk – znany polski wokalista, członek zespołu TSA, na co dzień mieszkający w  Bochni. Organizatorzy podkreślali, że gdy poprosili Piekarczyka o pomoc chorej dziewczynie ten zgodził się bez zastanowienia. Wokalista dał wspaniały koncert akustyczny, oraz podarował rzeczy na aukcje.

Do pomocy młodej mieszkańce Jadownik włączyli się również niezawodni strażacy.  Druhowie z OSP Biesiadki dali pokaz gaszenia olejów spożywczych w urządzeniach kuchennych, natomiast strażacy z Jadownik przygotowali  pożarniczy tor przeszkód dla najmłodszych.

Marek Piekarczyk w Jadownikach, 30.04.2017

więcej tutaj: http://mojebrzesko.pl/?p=157755

تم نشره بواسطة ‏‎mojeBrzesko.pl – portal i telewizja‎‏ في 1 مايو، 2017

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia!