Powiat: rejonowy turniej szkół ponadgimnazjalnych w piłkę nożną (zdjęcia)

 

Drużyny z Brzeska, Tarnowa, Nowego Sącza, Gorlic i Łącka wzięły udział w rejonowym turnieju szkół ponadgimnazjalnych w piłkę nożną. Zawody odbyły się w miniony wtorek, 6 czerwca, na orliku przy brzeskiej “Zielonce”. Po kilkugodzinnych zmaganiach piłkarskich puchar za zwycięstwo powędrował do uczniów z Tarnowa.

Otwierając turniej, starosta brzeski Andrzej Potępa wraz z dyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku apelowali do uczestników przede wszystkim o grę fair play. Uczestnicy turnieju prośbę gospodarzy wzięli sobie do serca, ponieważ wszystkie mecze odbyły się bez większych problemów.

Ostatecznie, po kilkugodzinnych zmaganiach piłkarskich, puchar za pierwsze miejsce powędrował do reprezentantów powiatu tarnowskiego. Drugie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Samochodowych z Nowego Sącza. Mistrzowie powiatu gorlickiego zajęli trzecie miejsce, zaś gospodarze, czyli uczniowie “Zielonki”, którzy reprezentowali powiat brzeski, okazali się gościnni i zajęli dopiero czwarte miejsce, remisując w ostatnich sekundach z piłkarzami z Tarnowa. Tabele końcową zamyka drużyna z Łącka.

Z tego etapu do zawodów wojewódzkich zakwalifikowały się trzy drużyny. Etap wojewódzki odbędzie się na terenie powiatu brzeskiego jeszcze w czerwcu.