Sejmik: Radny i marszałek o braku parkingu przy dworcu PKP w Brzesku

 

Parking typu Park and Ride jest w przy brzeskim dworcu niezbędny – twierdzi Adam Kwaśniak, radny sejmiku województwa Małopolskiego. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej odniósł się do tej sprawy podczas piątkowej konferencji prasowej w Brzesku.

 

Obecny parking przy dworcu PKP w Brzesku jest niesamowicie zatłoczony. Coraz więcej ludzi korzysta z połączeń kolejowych przez co po godzinie 9 rano przy dworcu nie ma praktycznie gdzie zaparkować. Oburzeni tą sprawą są internauci. Na jednym z forów internetowych internauta pyta, gdzie mają parkować kierowcy, którzy chcą iść do lekarza czy na pocztę? Czy Pan burmistrz pochyli się nad tą sprawą ,zanim dojdzie do tragedii ,bo w przypadku pożaru nawet straży trudno będzie wjechać? – pyta forumowicz.  Adam Kwaśniak sugeruje by wspólnie z władzami powiatu i województwa wywrzeć nacisk na burmistrza Brzeska. Burmistrz powinien w końcu ten parking zrealizować – mówił na konferencji radny wojewódzki z Borzęcina. Przepełnienie obecnego parkingu przy dworcu nie służy dobrze mieszkańcom, a nam zależy na tym by Koleje Małopolskie się rozwijały i przewoziły jak największą liczbę pasażerów – podkreśla przewodniczący Komisji Rewizyjnej.

Również na tej samej konferencji głos w sprawie parkingu przy dworcu zabrał wicemarszałek województwa Małopolskiego Stanisław Sorys, który zaznaczył, że Park and Ride to zadanie burmistrza. Mam nadzieje, że miasto podejmie to trudne wyzwanie. Uważam, że skoro udało zrobić się to np. w Tarnowie to uda się zrobić też w Brzesku – mówił na konferencji marszałek Sorys.  Marszałek, tak samo jak radny Adam Kwaśniak, podkreślał, że chciałby, aby Koleje Małopolskie cały czas się rozwijały, również w kontekście likwidacji zatorów na drogach jak i obniżenia niskiej emisji.

Sprawę parkingu przy stacji PKP w Brzesku poruszaliśmy tutaj.

There are 5 comments

 1. A dlaczego Bochnia nie buduje? Tylko pan marszałek Sorys i radny z Borzęcina mówi o tym,że burmistrz ma wybudować coś za parę milionów złotych. Jak na tą chwilę to miasto wykupiło grunty oraz pozyskało kolejne na poszerzenie parkingu.. Ale o tym marszałek i radny nie wiedzą czy nie chcą mówić, a Franczyk łapie temat żeby tylko przyłożyć burmistrzowi , tak jak z wampirem który wyjdzie z więzienia i trzeba się już bać.

 2. Mateusz Franczyk |

  Panie Krzysztofie z biura promocji!
  Nie łapie tematu żeby żeby ”przyłożyć” burmistrzowi bo po co.
  Temat opisałem bo był poruszony na konferencji prasowej. Przedstawiłem punkt widzenia urzędu marszałkowskiego.
  Zalinkowałem artykuł w który opisałem problem z punktu widzenia urzędu. Po co więc dublować tematy?
  Pozdrawiam i życzę miłej pracy w urzędzie, proszę nadal bronić Pana burmistrza. :)

 3. Panie Mateuszu, dobrze pan wiedział ,że nie mają racji , bo o wiele wcześniej miał pan informacje od naczelnika Bogdana Dobranowskiego ,że gmina będzie budowała parking na 180 miejsc przy dworcu. Więc pisze pan w takim razie po to żeby wywołać zamieszanie, tak jak z wampirem na wolności.

 4. Mateusz Franczyk |

  Panie Krzysztofie
  Ma Pan rację, wiedziałem o tym jaki jest stan rzeczy. Pisałem o tym artykuł i specjalnie zalinkowałem go na sam koniec aby czytelnicy mogli porównać sobie spojrzenia na sprawę tych dwóch stron. Inteligentny człowiek wyciągnie z tego wnioski. Chciałbym aby ludzie sami to robili.
  Robicie problem na siłę, nie zauważając tego że miesiąc temu puściłem artykuł który przedstawiał sprawę neutralnie, wręcz na wasz plus. Tego nie potraficie zauważyć?
  A burmistrzowi proszę przekazać, że nazywam się Mateusz Franczyk bo na dzisiejszej komisji nie był w stanie „wydukać” mojego imienia i nazwiska. Mówił o mnie w mojej obecności a nie potrafił zwrócić się bezpośrednio do mnie, nawet w obecności innych ludzi. To jest kpina.
  Proponuję aby skończyć z założeniem, że jeśli ktoś „nie jest z wami” to od razu jest waszym wrogiem. Proszę się nauczyć współpracować z ludźmi, którzy chcą być niezależni. Zachowanie burmistrza jest po prostu poniżej poziomu. Miałem różne sytuacje z różnymi ludźmi, ale nigdy żadna osoba tak się nie zachowywała. Nawet wójt jeden z gminy potrafił normalnie porozmawiać, a nie „strzelać focha”.
  Pozdrawiam :)

 5. Ale przecież parking już jest zaklepany to o co te Kwaśniaki tak wyją ????
  Do Borzęcina spadać.