Marek Sowa dla mojeBrzesko: Szereg inwestycji zrealizowaliśmy w Brzesku przez ostatnie lata

Zapytaliśmy Marka Sowa, byłego marszałka województwa małopolskiego, a obecnie posła, o to, jakie ma wspomnienia związane z Brzeskiem i regionem brzeskim za czasów jego pracy w zarządzie województwa.

Szereg inwestycji tutaj realizowaliśmy na przestrzeni czasu mojej pracy w Urzędzie Marszałkowskim, a pracowałem tam ponad 16 lat  – mówi były marszałek województwa. Poseł jako przykład inwestycji podał rewitalizację czy budowę Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego. Jako województwo sami wybudowaliśmy obwodnicę Brzeska, a szereg inwestycji w regionie brzeskim były wspierane z Funduszy Europejskich – podkreśla Marek Sowa, który przez 5 lat był marszałkiem województwa małopolskiego.

Poseł Sowa zaznaczył, że dobrze mu się współpracowało z burmistrzem Grzegorzem Wawryką jak i jego poprzednikiem – Janem Musiałem.  Były marszałek nie chciał jednak ocenić czy Brzesko i region brzeski w pełni wykorzystał potencjał unijnym i wojewódzkich dotacji. Nie chce dzisiaj wchodzić w taką ocenę żeby ważyć gdzie efektywność zainwestowanych środków jest większa, bo to nic nie daje – mówi poseł Marek Sowa w rozmowie z redakcją portalu mojebrzesko.pl.