Brzesko: Akcja – reakcja. Odpowiedź urzędu na naszą “śmieciową” interwencję

Jest reakcja Urzędu Miejskiego w Brzesku na naszą interwencję w sprawie zaśmieconego centrum miasta! Nasze zdjęcia zostały przekazane burmistrzowi Brzeska i prezesowi BZK – spółki, która odpowiada za porządek w mieście. Krzyszof Bigaj z brzeskiego magistratu zapewnia, że urząd zorganizuje przy współpracy z mediami  wspólną „akcję” uświadamiającą, że nasze otoczenie zależy od nas i operatywności firmy sprzątającej.

W sobotę pisaliśmy o zaśmieconym centrum Brzeska (link tutaj). Zdjęcia wysłaliśmy również do urzędu, a dokładnie do kierownika Biura Promocji Pana Krzysztofa Bigaja. Odpowiedź nadeszła do nas rano w poniedziałek. Kierownik jest przekonany, że poprosi właścicieli sklepów w mieście, aby pozostawiali na sobotni wieczór i niedzielę porządek wokół własnych firm. Zawsze twierdziłem, że wizerunek miasta buduje się poprzez dokładanie wszelkich starań do ładnego i czystego wyglądu ulic i placów – pisze Krzysztof Bigaj.

Cieszy nas taka szybka i konkretna odpowiedź magistratu. Zapewniamy, że będziemy bacznie przyglądać się utrzymaniu czystości w naszej gminie. Nasza redakcja zapewniła urząd, że weźmie udział w akcji uświadamiającej, że nasze otoczenie zależy od nas i operatywności firmy sprzątającej.

There are 8 comments

 1. Panie Bigaj, bo krew mnie za przeproszeniem kur… zalewa! Przejedź się Pan ulicą Solskiego i zobacz te zachwaszczone skwerki, zasyfione (nikomu nie potrzebne) rondo, zaniedbaną zieleń. Przespaceruj się po zasyfionej kostce na placu Żwirki i Wigury! Jak się zdecydowaliście na taką kostkę, bo wiedzcie, że czasem myjkę ciśnieniową powinna zauważyć! Przespaceruj się ulicami, gdzie zalega brud i pył niezamiatany od roku!
  Od czego do cholery są te zakłady komunalne? Od tego, żeby ta pani, która siedzi zaraz przy wejściu warczała jedynie po chamsku na petentów?!
  Brzesko jest brudne, zaśmiecone i ZANIEDBANE a Pan będziesz właścicieli sklepów pouczał?!!!!
  Najpierw sami zacznijcie własne obowiązki wykonywać!

 2. Jak niby mieszkańcy wokół rynku mają skutecznie czyścić tą „wspaniałą kostkę”? Jak ona sama wylatuje, tak że ludzie mogą sobie nogi połamać. Cały ten rynek to zwykła fuszera i podejrzewam P. Bigaj że sami nie wiecie jak skutecznie posprzątać ten burdel. Każda myjka ciśnieniowa i każda automatyczna maszyna do czyszczenia spowoduje wyrwanie tej kostki i tego się boicie. W żadnym innym mieście nie widziałem takiego rozwiązania żeby kostka układana była w taki sposób i żeby szczeliny między kostka nie były czymś zalane. Wiec niech Pan powie właścicielom sklepów żeby w ramach obywatelskich obowiązków każdy zabrał jedna kostkę na noc do domu i wyczyścił ja szczoteczką:) Jaki gospodarz takie miasto.

 3. Byłam w niedzielę przy fontannie i muszę powiedzieć że pierwsze co się rzuca w oczy to śmieci, liście. Byłam w wielu małych miastach naszego kraju i tam gdzie jest czysto i jest dużo kwiatów to z przyjemnością się chodzi po takich uliczkach a u nas nie dość że zrobili wielki kamienny plac to jeszcze nie dbają o porządek, wydaje mi się że powinno się codziennie sprzątać takie miejsca jak rynek, miejsce reprezentacyjne każdego miasta

 4. Połatane nierówne ulice chodniki w kiepskim stanie pozapadane studzienki i włazy kanalizacyjne brud smieci banery i reklamy umieszczane bez ładu i składu i wiele innych takich przykładów. To wszystko niezbyt dobrze świadczy o pracy Urzędu i władz miasta delikatnie mówiąc.

 5. Bo właściciele sklepów wyrzucają swoje śmieci do pobliskich koszy potem przylatują gawrony o wszytko to rozwalają. Ludzie tzrbabyloby na kilka zmian robić żeby tych syfiarzy porządku nauczyć inaczej się ich nazwać nie da.

 6. A ja ostatnio zwiedzałem takie miasto przy granicy jak Przemyśl. Dużo spacerowałem (w środku tygodnia) i co widzę? Pięknie zadbana zieleń, wszędzie zadbane kwiaty na skwerkach, pozamiatane ulice, zero papierów, opróżnione kosze na śmieci i…KRZĄTAJĄCE SIĘ EKIPY SPRZĄTAJĄCE!!!!!!!
  Klimat jak w Krakowie, ale mniej ludzi. Tak sobie myślę: takie sympatyczne miasteczko jak Brzesko a takie brudne, zaniedbane bez gospodarzy z nieudolnymi władzami i naiwnymi mieszkańcami ciągle wybierającymi tych samych nieudolnych ludzi do zarządzania!