Reklama

Podarowali życie Wojtkowi i innym – zdjęcia

Blisko 200 osób zostało wpisanych do rejestru Fundacji DKMS dzięki akcji, którą w dniach 16 i 17 września fundacja organizowała wspólnie Panią Agatą Olejnik i Urzędem Miejskim w Brzesku. Fundacja podaje, że ponad 1500 osób zarejestrowało się drogą elektroniczną. Wielkie słowa uznania należą się Pani Agacie Olejnik – koordynatorce akcji oraz wielu innym osobom, które z ogromnym zaangażowaniem włączyły się w działania mające na celu znalezienie dawcy szpiku kostnego dla Wojtka Ślęczka pochodzącego z Jasienia. Podobna akcja odbywała się także w Krakowie i Strzelcach Wielkich.

Dziękuję wszystkim, którzy jako potencjalni dawcy wpisali się do rejestru fundacji DKMS, niesienie dobra i pomocy innym ludziom to ogromne wartości i bardzo się cieszę, że mieszkańcy Brzeska po raz kolejny udowodnili, że nie są im one obojętne. Dziękuję wolontariuszom, osobom prywatnym oraz firmom i instytucjom, które włączyły się w akcję – mówił w czasie akcji burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka.

Wydarzenie zainicjowane przez Panią Agatę Olejnik z Jasienia skupiło sporą grupę wolontariuszy oraz ludzi dobrej woli, którzy bezinteresownie włączyli się w organizację przedsięwzięcia. Wśród nich znaleźli się, między innymi Katarzyna Pacewicz-Pyrek, Jerzy Gawiak, burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka i Krzysztof Bigaj. Ich praca sprawiła, że w akcję włączyła się spora grupa sponsorów, występujących na scenie bezinteresownie artystów, a to sprawiło, iż rejestracja przebiegała we wspaniałej oprawie – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych przygotowano wiele atrakcji.

W sobotę, na scenie przy Placu Kazimierza Wielkiego wystąpiła Kasia Gawenda, wspaniały popis swoich umiejętności tanecznych i wokalnych dali Krakowiacy Ziemi Brzeskiej. Z powodzeniem prezentował się zespół Poust z Bochni oraz Futro z Ryby. W niedzielę odbył się pokaz samurajski, wspaniały pokaz dali mali strażacy z dziecięcej drużyny pożarniczej z Jadownik. Z zapartym tchem widzowie oglądali pokaz taekwondo. Na placu Kazimierza Wielkiego nie mogło zabraknąć motocyklistów z klubu Moto-Jadowniki oraz właścicieli samochodów z Brzeska i Bochni, którzy urządzali przejażdżki dla dzieci i dorosłych. Pokazy przygotowali także funkcjonariusze z komendy powiatowej policji oraz strażacy ochotnicy z Jasienia i Jadownik. W akcję włączyły się także koła gospodyń wiejskich z Jadownik, Sterkowca, Mokrzysk, Poręby Spytkowskiej, Okocimia, i Wokowic, świetlice wiejskie z Jadownik, Sterkowca, Mokrzysk i Poręby Spytkowskiej oraz osoby prywatne, które upiekły przepyszne ciasta dla uczestników akcji. Akcję wspierali także mistrz pływacki Wojtek Wojdak oraz Jarek z Brzeska, który ma swojego bliźniaka genetycznego. Karol Cebula ,Katarzyna Cebula, Piotr Zydroń , Marek Lubowiecki oraz Artur Świerad to druhowie z OSP Jadowniki, które zapisywały potencjalnych dawców na zawodach powiatowych OSP w Strzelcach. Koncerty prowadzili Ryszard Piekarczyk- junior i Krzysztof Bigaj. Warto podkreślić, że w akcję włączyła się rzesza wolontariuszy z Brzeska i Bochni, Komenda Hufca Brzesko, kluby sportowe, księża z dekanatów brzeskiego i szczepanowskiego, pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury. Wielką aktywnością wykazali się na Facebooku mieszkańcy Brzeska, a o wydarzeniu informowały Radio RMF FM, Teleexspress, Telewizja Kraków, Radio Kraków i Radio RDN.

Kochani! Każde słowo będzie zbyt banalne, dlatego po prostu dziękujemy. Za wasze serce, za waszą dobroć, za poświęcony czas, za pomoc. Wszystkim razem by nikogo nie pominąć. Gorąca czerwień waszych koszulek ogrzała serca ludzi i pomogła im czynić dobro. Dobra energia popłynęła też do Wojtka który dzięki temu poczuł siłę by walczyć dalej. Dzięki Wam my również czujemy się lepiej – to podziękowania od rodziców Wojtka Ślęczka.

Skończyliśmy zbiórkę na placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku, ale akcja którą rozpaliliśmy trwa nadal. Zarejestrowało się około 200 osób. To sukces wolontariuszy, władz miasta, straży, policji, pań z kół gospodyń wiejskich i wszystkich aniołów, których nie jestem w stanie wymienić. To sukces Brzeska i Bochni, które pracując ramię w ramię osiągnęły ten wynik. To sukces wspaniałych ludzi którzy z dobroci serca i szlachetnego porywu chcą oddać cząstkę siebie innym. Nawet gdybym chciała nie jestem w stanie wymienić wszystkich ale bardzo, bardzo dziękuje za ogromną pracę, energię jaką w to wydarzenie włożyli. Z całego serca dziękuję – podsumowuje akcję Agata Olejnik.

Sponsorami imprezy byli: Urząd Miejski w Brzesku, Restauracja Galicyjska Anny i Kazimierza Kuralów, Restauracja August, Pizzeria Soprano, Piwiarnia Brzeska Ireneusza Zamęty, kwiaciarnia Eufloria, LSC Communications, Klub dla dzieci i kawiarnia Orinoko, Firma Aspire, Cafe Malinowy Chruśniak, Studio Masters Michała Dziedzica.

Tekst i fot.: Urząd Miejski w Brzesku