Reklama

Brzesko: Co z Budżetem Obywatelskim?

Czy będzie kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego? Pytają o to mieszkańcy Gminy Brzesko. Burmistrz Grzegorz Wawryka twierdzi, że radni muszą pochylić się nad sugestiami mieszkańców, twierdzących, że były pewne niejasności. 

W jednym roku Budżet Obywatelski był realizowany. Padały głos, aby dokonać pewnych zmian i tu radni mają się zastanowić nad tym tematem, jak trochę zmienić zgłaszanie projektów do budżetu i głosowanie – mówi w rozmowie z portalem mojebrzesko.pl burmistrz Brzeska. Do burmistrza doszły głosy mieszkańców, którzy twierdzą, że mniejsze sołectwa mają mniejsze możliwości zafunkcjonowania w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Szef brzeskiego magistratu twierdzi, że urząd każdy budżet realizuje w sposób obywatelski. Większość zadań, które są w budżecie, wypływają z zebrań wiejskich, więc tak naprawdę to obywatele decydują – mówi Grzegorz Wawryka w rozmowie z naszą redakcją.

Co więc dalej z budżetem? Trudno powiedzieć, należy zapewne poczekać na zastanowienie się radnych nad problemami, które zostały podniesione przez mieszkańców.