Reklama

Ponad 7,5 tysiąca złotych zebrano podczas III Charytatywnego Maratonu Zumby & Fitness – zdjęcia

W ubiegłą niedzielę 05.11.2017 roku w PSP nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Brzesku, odbył się III Charytatywny Maraton Zumby & Fitness. Dzięki akcji, zorganizowanej przez Zarząd Osiedla „Brzezowieckie”, Akademię Ruchu Libra oraz Body in Balance, udało się zebrać fundusze na pomoc, rehabilitację i ochronę zdrowia dla Amelki Wszołek i Weroniki Zaleśnej.

Amelka dotknięta jest zespołem Downa, niedosłuchem prawego ucha, głuchotą lewego ucha, koślawością stóp oraz lewostronna skolioza lędźwiowa. Z kolei druga dziewczynka, Weronika cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, niedowład spastyczny kończyn dolnych, opóźniony rozwój psychoruchowy oraz epilepsję.

W imprezie wzięli udział Instruktorzy z Akademii Ruchu Libra, Body in Balance Katarzyna Pytka (Joanna Taflińska oraz Patrycja Litwin), Magdalena Michalak (instruktorka Zumby i Dancehall), Czesia Bryniak, oraz  Kinga Michór (instruktorka Zumby). Stroną kulinarną zajęli się Anna i Michał Staszczyk z „Paszczaki gotują”. Dzięki Pani Agacie Kozioł z firmy Mary Kay, można było skorzystać z darmowych zabiegów kosmetycznych zaś Pani dietetyk Kinga Kołodziej udzielała fachowych porad dietetycznych odnośnie zdrowego sposobu odżywiania się. W programie maratonu znalazło się także miejsce dla żaków z drużyn Akademii Piłkarskiej CANPACK Okocimski, którzy przeprowadzali pokazowy trening piłki nożnej. Zarząd klubu przekazał również darowiznę i koszulkę meczową, która była jedna z nagród podczas maratonu.

Do naszej inicjatywy przyłączyli się również wolontariusze (Justyna Golonka, Mirosław Hyży, Natalia Zając, Jakub Kobiałka oraz Marcelina Skrzeczek) z Malty Służby Medycznej z oddziału Myślenice, którzy zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy.Zdjęcia wykonywane w fotobudce (Everybody Smile) sprawiły wiele frajdy uczestnikom – najlepszą zabawę mieli najmłodsi uczestnicy maratonu – mówi Grzegorz Kolbusz, przewodniczący zarządu osiedla Brzezowieckie

Wszystkim naszym sponsorom i ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za wsparcie tak szczytnego celu. Jesteśmy również wdzięczni osobom, które wsparły nas nie tylko finansowo, ale przyczyniły się do samej organizacji imprezy. Szczególnie dziękujemy wolontariuszce Pani Barbarze Kuczek. Dziękujemy również prowadzącemu Łukaszowi Kornasiowi, który zachęcał naszych uczestników do aktywnego udziału w zajęciach oraz fotografom Monice Drużkowskiej i Marcinowi Waśniowskiemu za udokumentowanie tych chwil – dodają organizatorzy.

Całkowity dochód z maratonu tj. kwota 7.593.50zł  został przekazany na konto fundacji opiekującej się Amelką Wszołek i Weroniką Zaleśną (po 3796,75zł każda).

Komu nie udało się dotrzeć na naszą imprezę, wciąż może wspomóc dzieci, przekazując 1% swojego podatku na ich leczenie: Amelka Wszołek,  Weronika Zaleśna.