Reklama

Znamy szczegóły poniedziałkowego karambolu w  Okocimiu

Znamy szczegóły poniedziałkowego karambolu w  Okocimiu na drodze krajowej 75. Przypomnijmy, że 6 listopada około godziny 11.40  doszło tam do zderzenia czterech pojazdów.

Według policji, kierujący ciągnikiem siodłowym marki Mercedes z naczepą, jadąc w kierunku Brzeska, z uwagi na panujące natężenie na drodze zwolnił, a następnie bezpośrednio za nim zatrzymały się  dwa pojazdy jadące w tym samym kierunku, tj. pojazd marki SsangYoung i Renault Master.

Jadący za pojazdem Renault kierujący pojazdem Opel Zafira nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w tył pojazdu Renault Master. W wyniku zderzenia pojazd  Renault Master przemieszczając się uderzył w tył pojazdu marki SsangYoung, przemieszczając go kolejno na tył naczepy ciągnika siodłowego marki Mercedes – tłumaczy Tomasz Nosal z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

W pojazdach biorących udział w zdarzeniu podróżowało w sumie sześć osób. W następstwie zdarzenia, pasażer pojazdu marki Opel Zafira doznał lekkich obrażeń ciała. Na kierującego pojazdem Opel za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym nałożono mandat karny. W trakcie likwidacji zdarzenia droga krajowa DK- 75 była całkowicie zablokowana. Przez ten czas policjanci zorganizowali objazdy – dodaje Tomasz Nosal.

O sprawie pisaliśmy w poniedziałek tutaj.