Reklama

Czchów: 6 mln zł na inwestycje turystyczne

6 mln zł  dotacji otrzymała gmina Czchów na rozwój turystyki. Dzięki temu polepszy się baza turystyczno – wypoczynkowa, na czym zyska lokalne społeczeństwo i turyści odwiedzający miasto. 

Już w najbliższym czasie dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego w Czchowie postanie pole namiotowe i kamperowe wraz z zapleczem sanitarno-technicznym, a także strefa rekreacyjna. Strefa będzie składać się m. in. z sceny, boiska do siatkówki plażowej, placu zabaw, siłowni zewnętrznej oraz platformy wędkarsko-widokowa. Inwestycję uzupełni parking na 67 samochodów.

Z każdym rokiem przybywa osób, które odwiedzają Małopolskę. Coraz więcej z nich dociera do miejsc mniej popularnych, leżących poza utartymi szlakami. Konkurs, który właśnie rozstrzygnęliśmy ma sprawić, że nasze sztuczne zbiorniki wodne staną się ciekawą propozycją, szczególnie dla osób szukających aktywnych form wypoczynku – przekonuje wicemarszałek Stanisław Sorys dodając, że na realizację 27 zwycięskich projektów Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył ponad 100 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.