Reklama

Zjazd z autostrady na Nowy Sącz coraz bliżej?

Rada Miejska w Brzesku wyznaczyła grunty pod planowany zjazd z autostrady w kierunku Nowego Sącza. Planowany zjazd ma być początkiem nowej „sądeczanki”.

Jakiś czas temu radni uchwalili plan zagospodarowania przestrzennego Brzeska i Jasienia. Uchwalony plan wyznacza  strefę gospodarczą, miejsca pod budownictwo mieszkaniowe oraz – przede wszystkim – grunty pod planowany zjazd z autostrady. Planowany

Pierwsza część zjazdu już powstała. Łączy ona autostradę z dawną krajową „czwórką”. Kolejnego etapu ma się rozpoczynać eskakadą nad rondem, które obecnie włącza zjazd z autostrady do starej „czwórki” Teraz by dostać się na drogę w kierunku Nowego Sącza trzeba przejechać aż trzy ronda. – W godzinach szczytu tworzą się olbrzymie korki – mówią.

Plany budowy kolejnego etapu zjazdu już są. Dwa warianty analizowali radni na ostatnich komisjach merytorycznych. Odbyły się również spotkania z GDDKiA oraz mieszkańcami Brzeska. Uchwalenie planu zabezpiecza teren aby nie powstały tam inne inwestycje – mówi burmistrz Grzegorz Wawryka.

Zjazd w Brzesku ma być budowany jako pierwszy w ramach modernizacji ‚sądeczanki’.  O tej trasie będziemy pisać niebawem.