Reklama

Zmiany na stanowisku komendanta brzeskiej Policji

Przed nami kolejne zmiany na stanowiskach kierowniczych Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Inspektor Mirosław Moryl, komendant brzeskiej Policji, po 25 latach pracy, w tym niespełna roku w Brzesku przechodzi na emeryturę. Zastąpić go ma podinspektor Bogusław Chmielarz, który od kilku tygodni jest jego zastępcą. 

Niecały rok temu informowaliśmy o zmianie komendanta brzeskiej Policji, a kilka tygodni temu poinformowaliśmy o zmianie zastępcy komendanta. Dzisiaj informujemy o kolejnych zmianach, tym razem w brzeskiej komendzie zmieni się i komendant i (prawdopodobnie) jego zastępca. Komendanta do przejścia na emeryturę miały skłonić względy osobiste. Inspektor Mirosław Moryl funkcję komendanta brzeskiej Policji pełnił od 16 marca 2017 roku. Przez cały czas swojej kariery był związany z Komendą Miejską Policji w Tarnowie, której komendantem został pod koniec 2015 roku. Teraz przyszedł czas, że podjąłem decyzję o odejściu. Trochę żal, bo to szmat mojego życia, ale tak zdecydowałem – podkreśla w rozmowie z radiem RDN Małopolska.

Nieoficjalnie mówi się, że nowym komendantem Komendy Powiatowej Policji w Brzesku ma zostać od lat związany z tą jednostką podinspektor Bogusław Chmielarz. Przez pewien czas był zastępcą komendanta Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, a od kilku tygodni taką samą funkcje piastuje w Brzesku.

____

insp. Mirosław Moryl – 45 lat, magister nauk politycznych. Ukończył Akademię Pedagogiczną w Krakowie i studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

Z Policją związany od 1992 roku. Służbę rozpoczął w pionie prewencji. Przez 6 lat pracował jako dzielnicowy. W maju 2001 roku został Zastępcą Naczelnika Sekcji Prewencji Komisariatu Policji Tarnów – Centrum. Od lutego 2004 roku pełnił funkcję Komendanta Komisariatu Policji Tarnów – Zachód, a od lutego 2005 roku – Komendanta Komisariatu Policji Tarnów – Centrum. W czerwcu 2007 roku został mianowany Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie, odpowiedzialnym za pracę pionu prewencji. Od czerwca 2010 roku pełnił funkcję I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie, a od 16.11.2015 roku funkcję Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie.

____

na zdjęciu insp. Mirosław Moryl (po prawej).