Reklama

„Potrafiła obdzielić dobrem mnóstwo osób” – pożegnali Lillę Sztyler

Tłumy ludzi pożegnały w sobotę, 24 marca,  Lillę Sztyler – nauczycielkę tańca, pedagog, wodzirejkę, a przede wszystkim wspaniałą osobę. 

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w samo południe, w kościele pw. św. Jakuba Apostoła i NMP Matki Kościoła. Mszy świętej przewodniczył ks. Józef Drabik, który we wstępie do Mszy podkreślił, że zmarła była człowiekiem orkiestrą, która potrafiła obdzielić dobrem mnóstwo osób

Homilię wygłosił o. Andrzej Chlewicki OP z Ośrodka Dominikańskiego na Jamnej. Odeszłaś nagle, nieoczekiwanie. Dla nas to wielka strata. Coś w duszy cierpi! Lillo, jesteś nam bardzo bliska. Masz wielką rodzinę! Jesteśmy, by się z Tobą pożegnać, podziękować za ogrom dobra i piękna, co kształtem jest miłości. Byłaś szczodra w dzieleniu się miłością. Szczodra i nieoszczędna… – powiedział dominikanin w homilii.

W ostatniej drodze śp. Lilli towarzyszyli wodzireje ubrani we fraki. Osoby związane z Lednicą i Jamną zaznaczyły swą obecność białymi strojami i sztandarami lednickimi. Nie zabrakło również dzieci, których zmarła uczyła tańczyć, oraz osób z którymi miała styczność w swoim życiu.