Gnojnik: Tytuł Lidera Małopolski za salę w Biesiadkach

239 0

Budowa pasywnego obiektu sportowego w Biesiadkach została doceniona na arenie województwa małopolskiego. Za realizację tej inwestycji Wójt Gminy Gnojnik oraz Przewodniczący Rady Gminy odebrali w Krakowie nagrodę „Lider Małopolski”.

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski w ramach Konkursu „Najlepsze Przedsięwzięcia Roku 2017 w Małopolsce – Lider Małopolski”, wyróżnia najważniejsze przedsięwzięcia o wymiarze społecznym ważne dla sfery duchowej, tożsamości, edukacji, jakości życia mieszkańców, inwestycje infrastrukturalne, ekspansywne firmy z Małopolski, z nowymi technologiami, stwarzające nowe miejsca pracy.

Gmina Gnojnik znalazła się w prestiżowym gronie jednostek i firm wyróżnionych w konkursie. Pełna lista nagrodzonych znajduje się TUTAJ.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji powstała sala sportowa wraz z łącznikiem do istniejącej szkoły w miejscowości Biesiadki. Nowopowstały budynek, oprócz boiska sportowego, posiada również zaplecze szatniowo-sanitarne z pomieszczeniami towarzyszącymi (pokój nauczyciela, pomieszczenia gospodarcze i magazynowe,) pomieszczenie techniczne oraz bibliotekę. Zastosowana technologia pasywna pozwala na oszczędności kosztów energii oraz korzyści ekologiczne związane z redukcją oraz ograniczeniem emisji CO2, a tym samym poprawę jakości powietrza atmosferycznego na terenie Gminy. Budowali sali wraz z wyposażeniem kosztowała około 2 miliony złotych (w tym otrzymane dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz dotacja i pożyczka z NFOŚiGW). Inwestycja w technologie pasywne opłaciła się – obiekt ma najwyższą klasę energooszczędną, a koszty ogrzewania, w porównaniu do innych tego typu obiektów, są o około 50 – 60 procent niższe.

Inwestycja w Biesiadkach oceniona została jako inicjatywa ważna społecznie, wpływająca na dynamiczne zmiany w zakresie rozwiązań proekologicznych w budownictwie oraz dająca przykład wszystkim pragnącym dynamicznie rozwijać się i inwestować na terenie działania SGiPM – historycznej Małopolski.

____

Urząd Gminy Gnojnik

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *