Reklama

Brzeska Jedynka da się lubić

 Skarby w brzeskiej Jedynce! Nie jesteście w stanie pojąć, jakie znajdziecie tutaj możliwości rozwoju.

Nie od dziś wiadomo, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku stwarza ogromne możliwości samorozwoju młodym ludziom. Młodzież LO im. M. Kopernika, przygotowuje się do matury i kontynuowania nauki w wyższych uczelniach. Uczniowie Technikum im. J. Piłsudskiego dbają o właściwy poziom kształcenia ogólnego, by w przyszłości kontynuować naukę. Priorytetem jednak dla zdecydowanej większości tych uczniów jest zdobycie kwalifikacji zawodowych oraz dodatkowych uprawnień gwarantujących konkurencyjną pozycję na rynku pracy.
Poza prowadzonymi na wysokim poziomie lekcjami znajdziemy tutaj o wiele więcej. Dla zainteresowanych młodych artystów reaktywowany został w tym roku teatr szkolny. Zaangażować mogą się wszyscy aktorzy, muzycy, poeci…

Lekcje języka polskiego nie muszą być nudne.

Nie zamykają się one sztywno w epokach literackich, ale oferują o wiele więcej, o czym bez wątpienia świadczą sukcesy uczniów liceum w konkursach krasomówczych i recytatorskich. Szczególnym osiągnięciem artystycznym młodzieży był także spektakl „Świętoszek” w wykonaniu uczniów klasy IIG.

Telewizja w szkole, szkoła w telewizji.

Humanistyczne klasy zawsze w centrum wydarzeń. Profil dziennikarski stwarza możliwości rozwoju medialnego w profesjonalnym szkolnym studio telewizyjnym. Korzystać ze studia mogą wszyscy uczniowie Jedynki, o czym doskonale wiedzą technicy z organizacji reklamy oraz informatycy.

Dla ludzi otwartych zawsze znajdzie się miejsce.

Szkoła już drugi rok z rzędu nosi tytuł Szkoły Dialogu. Dzięki podjętym działaniom uczniowie Jedynki poznają historię przedwojennej społeczności brzeskiej, ale także zawiązali znajomości z gośćmi z Izraela, Stanów Zjednoczonych czy Niemiec.

Historia nie ogranicza się do nudnych dat.

Uczniowie ZSP Nr 1 kolejny rok z rzędu odnoszą sukcesy w konkursie „Historia bliska”, a na tym się nie kończy. Dla wszystkich pasjonatów znajdzie się miejsce w szkolnym kole historycznym im. Armii Krajowej.

Wybuchowa klasa biologiczno-chemiczna.

Doświadczenia chemiczne są tam na porządku dziennym, ponieważ nie od dziś wiadomo, że nie samą teorią żyje człowiek. Z tym profilem przygotowanie do matury przestaje być tylko nudnym „wkuwaniem regułek”.

Zysk daje zawód, a zawód daje technikum w ZSP 1 w Brzesku.

Technik organizacji reklamy, technik fotografii i multimediów czyli idealny przykład współpracy między klasami. Efekt wspólnych działań mogłyby stanowić wizytówkę niejednej agencji reklamowej. W tyle nie zostają technicy logistycy, uczniowie, którzy mogą pochwalić się sukcesami w Olimpiadzie Logistycznej i Lidze Młodych Logistyków. Ten zawód przyszłości kwitnie w brzeskiej Jedynce. Nie zapomnijmy o naszych ekonomistach. Mogą się pochwalić nie tylko 8 miejscem w Małopolsce w II etapie konkursu wiedzy z rachunkowości i finansach jednostek gospodarczych, ale także własną małą działalnością gospodarczą w prowadzoną naszej szkole. ARKADA to sklepik z drobnymi upominkami, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Doświadczenie zdobyte w prowadzeniu własnej firmy na pewno zaowocuje w przyszłej pracy zawodowej.

Coś dla ciała i coś dla ducha… czyli szkolne koło Caritas i SKS. Pomaganie jest trendy, co wiemy nie od dzisiaj, a my pomagamy nie tylko poza naszą szkołą, ale także tym uczniom którzy pomocy najbardziej potrzebują. Dla sportowców zaś jest Szkolny Klub Sportowy, gdzie pod okiem doświadczonych trenerów można śmiało rozwinąć skrzydła.

Newsy z ostatniego miesiąca!

Cyklicznie rozszerzana oferta skierowana do uczniów zdolnych systematycznie wyłania największe talenty szkoły. Tylko w marcu 2018 uczeń klasy IIG LO uzyskał tytuł finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O niepodległość i granice Rzeczpospolitej”. Kwiecień przywitał sukces przyszłego psychologa – uczennica klasy IIA LO uzyskała w Warszawie tytuł finalistki X Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej.

Brzeska Jedynka już niejeden raz pokazała, że nie jest przeciętną szkołą sztywno trzymającą się stereotypowych reguł. Jest godnym polecenia krokiem w kierunku zdobycia wyższego wykształcenia oraz zawodu. Jest placówką innowacyjną i twórczą, dbającą o wszechstronny rozwój młodzieży.