Reklama

Uczniowie „trójki” uczestniczyli w programie EuroWeek

 Uczniowie pięciu klas z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku – IVb, IVc, Vb, VIIa i VIIb od 11 do 15 kwietnia uczestniczyli w programie szkoleniowym EuroWeek, który odbył się w Długopolu Zdrój w Kotlinie Kłodzkiej. Projekt EuroWeek  jest to specjalny obóz edukacyjny pozwalający młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Skierowany do młodzieży pozwala rozwinąć cenne umiejętności społeczne – przewodzenia, autoprezentacji oraz pracy w zespole.

Podczas turnusu uczniowie uczestniczyli w licznych zajęciach i warsztatach, które prowadzone były w języku angielskim przez szkoleniowców Fundacji EuroWeek pochodzących między innymi z Etiopii, Gruzji, Tajlandii i Indii. Młodzież, współpracując ze sobą, tworzyła skecze, scenki dramowe, plakaty, konstruowała przedmioty z surowców wtórnych.  Nie zabrakło również zabaw ruchowych, w tym nauki tańców z różnych stron świata. Dużym zainteresowaniem uczestników turnusu cieszyły się także prezentacje krajów, z których pochodzili wolontariusze.

Między kolejnymi zajęciami i warsztatami uczniowie mieli okazję zwiedzić piękną Ziemię Kłodzką i jej zabytki. Udali się do Bystrzycy Kłodzkiej, Kopalni Złota w Złotym Stoku, Średniowiecznego Parku Techniki oraz do baśniowego zamku w Mosznej.

Wiele pozytywnych opinii i radosnych min uczestników EuroWeeku dowodzi, że turnus się udał i ta niecodzienna forma wycieczki bardzo przypadła uczniom do gustu. Przyjazna atmosfera, możliwość  codziennego porozumiewania się w języku angielskim w naturalnych sytuacjach, integracja oraz nietypowe prace zespołowe wywarły duże wrażenie na uczniach i pozostaną na długo w ich pamięci. A nabyte podczas udziału w programie umiejętności na pewno zaprocentują w przyszłości. (Magdalena Głowacka-Zastawnik).